22 września 2020

To był udany sezon – IHF podsumowała młodzieżowe MP w piłce ręcznej plażowej

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) na swojej oficjalnej stronie zamieściła obszerny artykuł, który w samych superlatywach podsumowuje przeprowadzenie tegorocznych mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych.

– Zważywszy na fakt, iż zorganizowanie nawet niewielkich imprez sportowych było trudnym wyzwaniem tego lata w Europie, Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce udało się przeprowadzić krajowe mistrzostwa w piłce ręcznej plażowej w kategoriach młodzieżowych. W wielu turniejach udział wzięło niemal 2600 licencjonowanych zawodników, z 90 klubów, które zgłosiły do rozgrywek ponad 220 drużyn – co stanowiło wzrost o 400% w stosunku do 2019 roku – czytamy na stronie IHF.

– To był bardzo trudny sezon, ponieważ z powodu pandemii nie wiedzieliśmy, czy w ogóle będziemy w stanie wystartować. Później musieliśmy podążać za zmianami w obostrzeniach i dostosowywać organizację turniejów do zmieniających się warunków epidemii – mówi Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej i Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP, Marek Góralczyk.

Fot. Jakub Gucma/ ZPRP

Przewodniczący Komisji ds. piłki ręcznej plażowej z dumą podkreśla, że żaden z zawodników, sędziów czy delegatów nie zaraził się podczas rozgrywek plażowej piłki ręcznej, co pokazuje, że we właściwy sposób  wszyscy przestrzegali przyjęte zasady i ograniczenia wynikające z pandemii.

IHF podkreśla, że ZPRP bardzo mocno zaangażował się w rozwój piłki ręcznej plażowej w ostatnich latach, czego dowodem jest uruchomienie PGNiG Summer Superliga w 2017 roku oraz organizacja mistrzostw Europy w 2019 roku. Od tego roku został wprowadzony system licencji dla zawodników piłki ręcznej plażowej. Powstało również kilka nowych boisk do piłki beach handballa, na co wpływ miały również ograniczenia spowodowane dostępem do hal.

Cały artykuł do przeczytania pod adresem –> KLIKNIUJ TU:SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest