28 września 2020

Szwedki osłabione przed meczami z Polską

Kobieca reprezentacja Szwecji w piłce ręcznej,  która na początku października rozegra dwa mecze z Polską, została osłabiona. po tym jak Melissa Petren doznała poważnej kontuzji. Uraz lewoskrzydłowej może ją wykluczyć z gry nawet na sześć tygodni.

Fot: Łukasz Laskowski / PressFocus

25-letnia Szwedka, grająca w duńskim Horsens HK, złamała w sobotę palec. – To duża strata, ponieważ mecze z Polską  są pierwszymi sprawdzianami reprezentacji od grudniowych mistrzostw  świata, a Petren jest jedną z kluczowych zawodniczek. Mecze te są dla nas bardzo ważne, ponieważ jest to część przygotowań do grudniowych mistrzostw Europy – powiedział agencji TT trener „Trzech Koron”, Thomas Axner.

Piłkarka wyjaśniła, że złamanie jest skomplikowane i być może czeka ją nawet operacja. W każdym razie przez kilka tygodni będzie wyłączona z gry. Petren w roku 2017 (w barwach Lugi HF) została wybrana do zespołu All Star szwedzkiej ligi – Elitserien.

Polki spotkają się ze Szwedkami 1 pażdziernika w Lund i dwa dni później w Ystad.

ME rozegrane zostaną w dniach 3-20 grudnia w Norwegii (Trondheim) i w Danii (w Herning i Fredrikshavn). W pierwszym meczu turnieju Biało-Czerwone w grupie D zmierzą się z Norweżkami, a później z Rumunkami i Niemkami.

Zbigniew Kuczyński

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest