10 października 2020

Spotkanie władz Superligi z trenerami Reprezentacji Polski

Władze Superligi Sp. z o.o., z członkami  Zarząd Markiem Janickim i Piotrem Należytym, spotkały się z przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w tym dyrektorem sportowym ZPRP, Damianem Drobikiem oraz selekcjonerem i jego asystentem męskiej reprezentacji Polski, trenerami Patrykiem Romblem i Sławomirem Szmalem. Podjęto decyzje związane z kalendarzem ligowym.

Tematem rozmów była nadzwyczajna transmisja i wzrostów zakażeń COVID-19, które mają bezpośrednie przełożenie na organizację zawodów sportowych.

W wyniku dyskusji wspólnie zadecydowano o zredukowaniu liczby zaplanowanych dni szkoleniowych dedykowanych kadrze seniorów tak, by wygospodarować terminy w kalendarzu dla rozgrywek PGNiG Superligi, w tym meczów 4. serii. Dzięki temu zaległe spotkania 4. seria zostaną rozegrane jeszcze w październiku, a po jej zakończeniu kadrowicze bezpośrednio udadzą się na centralne zgrupowanie, by przejść badania na obecność COVID-19 i bezpiecznie rozpocząć przygotowania do rozpoczynających się w listopadzie kwalifikacji do EHF EURO 2022. Polska o punkty powalczy ze Słowenią i Niderlandami.

Wspólnie wypracowano także kolejny termin na 15 grudnia, który pozwoli rozegrać zaległe mecze PGNiG Superligi. Zarówno zarząd Superligi sp. z o.o. jak i przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce, zamierzają nadal blisko współpracować poszukując rozwiązań dla pełnego przeprowadzenia rozgrywek PGNiG Superligi i organizacji zgrupowań kadry narodowej.SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest