20 października 2020

Przygotowania do Mistrzostw Świata Mężczyzn 2023

Mistrzostwa Świata za niespełna 3 lata, intensywnie przygotowujemy się do tego wydarzenia, dopinamy wszelkie szczegóły organizacyjne ze Szwecją – naszym partnerem i współgospodarzem turnieju – mówi Andrzej Kraśnicki, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Dziś w Warszawie odbyło się robocze spotkanie członków Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata Mężczyzn 2023.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki, I Wiceprezes Henryk Szczepański, Wiceprezes ds. Komunikacji i Marketingu Bogdan Sojkin oraz Grzegorz Gutkowski – odpowiedzialny za przygotowanie i organizację turnieju po stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Omówiony został między innymi aktualny status przygotowań do Mistrzostw Świata 2023 w Polsce i Szwecji, zakres współpracy ze Szwedzką Federacją Piłki Ręcznej, plany działań na najbliższe miesiące oraz harmonogram rozmów i spotkań z Miastami Gospodarzami.

 – Mistrzostwa Świata to duże wyzwanie organizacyjne, logistyczne i promocyjne. To także ogromna szansa na promocję Polski, piłki ręcznej i PGNiG jako spółki dbającej o bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej i narodowego mecenasa sportu – podkreśla Henryk Szczepański, I Wiceprezes ZPRP.

 – Mamy doświadczenie w organizacji turniejów najwyższej rangi. Zrobimy wszystko by to wydarzenie odniosło sukces organizacyjny i sportowy. Nasza reprezentacja przygotowuje się do występu na tym turnieju. Wierzymy, że do tego czasu sytuacja epidemiologiczna na świecie i w Polsce wróci do normy – dodaje Bogdan Sojkin, Wiceprezes ZPRP.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn odbędą się w Polsce i Szwecji w dniach 11-29 stycznia 2023 roku. Będzie to 28 edycja tego wielkiego sportowego wydarzenia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest