2 listopada 2020

KW. EURO 2022: MECZ SŁOWENIA – POLSKA PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN

Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła przełożyć na inny termin mecz kwalifikacji EHF EURO 2022 mężczyzn Słowenia – Polska. Spotkanie pierwotnie zostało zaplanowane na 5 listopada br. w Celje.

W uzasadnieniu podano, że w wyniku badań przeprowadzonych na obecność wirusa SARS-CoV-2 testy dały wynik pozytywny u pięciu zawodników reprezentacji Polski, a 11 kolejnych musi przejść reżim 10-dniowej kwarantanny. Związek Piłki Ręcznej w Polsce z uwagi na fakt, że aż 16 kadrowiczów nie może uczestniczyć w przygotowaniach do kwalifikacyjnych meczów, postanowił zakończyć zgrupowanie w Płocku.

EHF jest w pełni świadoma, że ​​przełożenie tej gry stwarza bardzo negatywną sytuację. Jednak w danych okolicznościach i obowiązujących ograniczeniach nie było miejsca na inną decyzję.

Przy ścisłej współpracy z obiema federacjami, Słowenii i Polski, zostanie uzgodniony nowy termin tego spotkania.  

W ub. tygodniu z powodu restrykcyjnych przepisów dotyczących pandemii COVID-19, wydanych przez władze Holandii, na inny termin zostało również przełożone spotkanie w grupie 5 kw. EHF EURO 2022, Polska – Holandia. Mecz był zaplanowany na 8 listopada.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest