12 listopada 2020

Egipt gotowy na organizację MŚ 2021

Przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, Hisham Nasr przedstawił aktualną sytuację dotyczącą organizacji Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie, a także frekwencji widzów podczas turnieju.

W rozmowie z oficjalną stroną Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie Nasr potwierdził, iż przygotowania do imprezy odbywają się zgodnie z planem: – Możemy poinformować IHF, że nasze obiekty są gotowe. Pozostało tylko wykończyć podłoża do boisk. W międzyczasie pracujemy też nad wykończeniem sal treningowych. Wszystko powinno się udać do końca przyszłego miesiąca. Piłka ręczna zrobiła ogromny skok w infrastrukturze sportowej Egiptu, która jest teraz gotowa do organizacji wielkich imprez.

Odnośnie frekwencji widzów podczas turnieju Przewodniczący powiedział: – Jesteśmy częścią tego świata i reagujemy zgodnie z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem. Mamy więcej niż jeden scenariusz dla widzów. W tej chwili mamy zgodę komisji lekarskiej na wpuszczenie widzów w liczbie 50% pojemności hal. Mamy również gotowe alternatywne scenariusze, które dopuszczają 30, czy też 100% pojemności, jeśli sytuacja poprawi się do stycznia. Każdy z tych scenariuszy ma swój własny protokół, którego należy przestrzegać.

Hisham Nasr dodał, że drużynom został przekazany oddzielny plan tzw. Full Bubble, który został ustalony przez komisję medyczną. Zgodnie z obostrzeniami członkowie zespołu nie będą mogli utrzymywać kontaktów towarzyskich z kimkolwiek spoza „bańki” zwanej również czerwoną strefą.

– Tylko osoby izolowane w czerwonej strefie będą mogły wejść na boisko czy do szatni. Kolejną strefą, jest strefa pomarańczowa, która umożliwia wejście pod warunkiem regularnego wykonywania testów PCR. Dokładamy wszelkich starań, a nasz rząd przeznaczył milion funtów na wdrożenie tych środków ostrożności. Mamy nadzieję, że sytuacja nie ulegnie eskalacji i bez przeszkód będziemy mogli kontynuować przygotowania do naszego wydarzenia – podsumował Przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest