27 listopada 2020

Zgrupowanie kadry kobiet – podsumowanie 5. dnia

Piąty dzień zgrupowania kadry narodowej w Koszalinie minął zgodnie z planem. Zajęcia odbywały się na siłowni, później przyszedł czas na omówienie, w zaciszu hotelowym, taktyki na podstawie przygotowanych materiałów wideo. Jednak wszyscy czekali na wieczorny, pierwszy z dwóch wewnętrznych, sparing.

Kadrowiczki zostały podzielone na dwa zespoły – odróżniały się kolorem koszulek, czerwone i niebieskie. Czerwone prowadził trener Arne Senstad, niebieskim polecenia wydawał jego asystent Reidar Moistad. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Potwierdzał to wynik do przerwy 12:11 dla czerwonych.

Po zmianie stron drużyna Senstada odskoczyła na 2-3 bramki (okres 40-45min). Po kolejnych 5 min niebieskie rzuciły kontaktową bramkę. Ich dobra passa trwała dalej, co przełożyło się na prowadzenie i zwycięstwo 25:24.

Zgrupowanie potrwa do 30 listopada. Następnego dnia  rano – z lotniska w Szczecinie – reprezentacja Polski uda się na Mistrzostwa Europy do duńskiego Kolding.

Partnerami zgrupowania Reprezentacji Polski są Gmina Miasto Koszalin oraz Politechnika Koszalińska.