15 grudnia 2020

Kadrowicze zbierają się w Cetniewie

W ośrodku COS OPO Cetniewo rozpoczęło się tygodniowe zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn. Plan przewiduje przygotowanie do mistrzostw świata oraz poprzedzających je meczów kwalifikacyjnych EHF EURO 2022 z Turcją. Na zakończenie obozu rozegrane zostaną dwa sparingi z innym finalistą MŚ, Algierią.

Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Jako pierwsi przyjechali zawodnicy, Jan Czuwara, Bartłomiej Bis, Jakub Skrzyniarz, Kamil Adamczyk, Dawid Fedeńczak i oczywiście w komplecie sztab szkoleniowy. Wieczorem mają się stawić Szymon Działakiewicz, Dawid Dawydzik i Piotr Jarosiewicz W środę w południe kadra przejdzie testy wymazowe na SARS-CoV-2, antygenowy i PCR.

– Rozpoczynamy przygotowania do spotkań z Turcją. Poczynimy pierwsze zadania przed mistrzostwami świata i pierwszego w tym turnieju meczu z Tunezją. Zawodnicy będą przyjeżdżać falami. Pierwszy kompleksowy trening będzie można przeprowadzić 17 grudnia. Następnego dnia przyjadą zawodnicy Vive. Trener Dujszebajew zgodził się puścić czterech naszych reprezentantów mimo, że klub 19 grudnia ma w planach jeszcze zaległy mecz PGNIG Superligi z Kwidzynem – mówi trener Patryk Rombel.

Z zawodników z zagranicznych klubów jest szansa, że do kolegów z kadry dołączy Patryk Walczak. Zależy to czy przełożony na 22 grudnia wyjazdowy mecz jego Vardaru w Lidze Mistrzów- z MOL-Pick Szeged – dojdzie do skutku.   

Bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia Biało-Czerwoni, w Jastrzębiu-Zdroju, wystąpią w turnieju, w którym zmierzą się z Rosją i Algierią. ZPRP czyni starania, aby w miejsce Białorusi, która zrezygnowała z przyjazdu do Polski, zaprosić czwarty zespół.   

Mecze kwalifikacyjne EHF EURO 2022 z Turcją zaplanowane zostały na 6 stycznia (wyjazd) i 9 stycznia g. 20:00 (Płock).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest