31 stycznia 2021

Medal pocieszenia dla Hiszpanów

Brązowy medal 27. Mistrzostw Świata zdobyła Hiszpania, która pokonała Francję 35:29 (16:13). Rodrigo Corrales został MVP meczu.

To czwarty krążek w historii występów Hiszpanów na mundialu. Na ich sukces oprócz dobrej postawy między słupkami Corralesa (38 procent) duży wpływ miała gra braci Dujszebajew. Alex rzucił osiem, a Daniel dodał sześć goli. Trzeci reprezentant drużyny Łomża Vive Kielce, Angel Fernandez, przy swoim nazwisku zapisał jedno trafienie.

Już do przerwy zespół Jordi Ribery udowodnił, że pozbawienie ich brązowego medalu będzie bardzo trudnym zadaniem. Hiszpanie praktycznie w każdym elemencie gry notowali lepsze statystyki. Po zmianie stron Francuzi nie nadążali z powrotem do obrony. Pozwoliło to rywalom przez upływem trzeciego kwadransa na wypracowanie 6-bramkowej przewagi. Co prawda „Trójkolorowi” zdobyli się na wysiłek i zaczęli odrabiać straty. Skutecznością imponował lewoskrzydłowy Hugo Descat. Co z tego skoro Francuzom dalej brakowało udanych rzutów z dystansu. Hiszpanie odwrotnie – w tym elemencie co chwila punktowali.

W miarę upływu czasu drużynie znad Sekwany zaczęło brakowało pewności siebie, a proste błędy potwierdzały, że tego dnia przeciwnik ma więcej atutów.  W finałowych minutach Francuzi nie wykorzystywali nawet tak dogodnych okazji do zdobycia bramki jak rzuty karne. Wycofywali bramkarza na akcje ofensywne, ale na niewiele się to zdało. Hiszpanie występ zakończyli szalonym tańcem radości. W ostatnich 14 mundialach to dopiero trzeci przypadek, gdy Francuzów zabraknie na podium.