1 lutego 2021

Przekazanie flagi IHF delegacji polsko – szwedzkiej

Ostatnim akcentem ceremonii zakończenia 27. Mistrzostw Świata Mężczyzn 2021 w Egipcie było przekazanie flagi organizatorom kolejnych mistrzostw. Polska i Szwecja będą wspólnie organizatorami 28. edycji Mistrzostw Świata Mężczyzn w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Moment przekazania flagi IHF/ Fot. IHF

Prezydent Światowej Federacji Piłki Ręcznej, dr Hassan Moustafa odebrał z rąk Prezesa Egipskiej Federacji Piłki Ręcznej, Heshama Nasra flagę IHF i przekazał ją w ręce prof. Bogdana Sojkina – Wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Frederika Rappa – Prezesa Szwedzkiej Federacji Piłki Ręcznej. Polska i Szwecja będą wspólnie organizatorami 28. edycji Mistrzostw Świata Mężczyzn w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Od lewej: Grzegorz Gutkowski, przedstawiciel lokalnego komitetu organizacyjnego MŚ 2021, Bogdan Sojkin Fot. ZPRP

W fazie finałowej Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie uczestniczyła delegacja ZPRP w osobach Wiceprezesa prof. Bogdana Sojkina i Grzegorza Gutkowskiego, odpowiedzialnych za organizację Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2023 roku. Celem tej wizyty było, poza odebraniem flagi przez organizatorów kolejnych MŚ, także spotkanie z przedstawicielami Komitetu  Organizacyjnego MŚ 2021 w osobach jego przewodniczącego Hussein Labib’a i menedżerów odpowiedzialnych za poszczególne obszary oraz wizytacja hoteli i obiektów sportowych.

Pomimo ograniczeń i licznych utrudnień wynikających z panującej na świecie pandemii COVID-19, poziom organizacyjny turnieju w Egipcie stał na dobrym poziomie, a zdobyte podczas imprezy doświadczenia mogą być przydatne przy organizacji Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2023 w Polsce i Szwecji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest