5 lutego 2021

Pierwszy sprawdzian dla Austriaczek

W pierwszym z dwóch towarzyskich meczów juniorek Austria pokonała Polskę 26:23 (12:12). Rewanż zaplanowano na sobotę, również w miejscowości Maria Enzersdorf.

Obie drużyny występują w innych dywizjach mistrzostw Europy -Austriaczki w A, Polki dopiero latem będą miały szansę tam awansować z grupy B. Na boisku nie było widać tej różnicy. Biało-Czerwonym w początkowych sekwencjach pierwszej połowy brakowało koncentracji. Oddawały rzuty za szybko, z nieprzygotowanych pozycji. Nic dziwnego, że rywalki objęły prowadzenie 3:0.

Z polskiej ławki dochodziły komendy: „dziewczyny dynamiczniej grajcie”. Nasze juniorki rzeczywiście grały zbyt bojaźliwie. Pierwszego gola dla przyjezdnych, z rzutu karnego zdobyła w 8 min Nikola Leśniak.

Zdecydowanie skuteczniejsza postawa bramkarki Dominiki Rusin, lepsza gra w obronie, pozwoliła wyprowadzić Biało-Czerwonym kilka kontr. W tym okresie dopisywało też im szczęście. Austriaczki w tej części gry nie wykorzystały dwóch z sześciu rzutów karnych. Zespół Małgorzaty Buksakowskiej zdobył pięć kolejnych goli i objął 2-bramkowe prowadzenie. Tym razem to gospodynie popełniały więcej błędów. Później gra się wyrównała.

Wznowienie zawodów rywalki wygrały 4:1 i ta przewaga miały duży wpływ na końcowy wynik. Dwa niewykorzystane rzuty z 7 metra przez Biało-Czerwone też zrobiły swoje. Polski w sumie zaprezentowały się z dobrej strony, ale przede wszystkim zabrakło im wyższej skuteczności rzutowej i większej pewności siebie w ataku.  

Austria – Polska 26:23 (12:12)
Polska: Rusin, Piotrowska, Kuśpiet – Zgleszewska 1, Opara 2, Cheda, Grzesista 2, Szczepaniak 3, Janus 1, Maziarek 2, Łucak 2, Podsiadło, Leśniak 4, Granicka, Koss, Więckowska 6.

Rewanż Austria – Polska zaplanowano na sobotę (6 lutego g. 10:30), Transmisja dostępna na

na Youtube austriackiej federacji: https://www.youtube.com/user/HandballAustria

– oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/handball.austria

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest