6 lutego 2021

List Andrzeja Kraśnickiego

Szanowni Państwo,

Droga Rodzino Piłki Ręcznej,

Jestem zaszczycony, że przez ostatnich 15 lat pełniłem funkcję Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i wspólnie z całym Zespołem mogłem pracować na rzecz rozwoju tej wspaniałej i niezwykle emocjonującej dyscypliny. Moim celem było odbudować jej prestiż, siłę, potencjał oraz zapewnić stabilne finansowanie i odpowiednie warunki treningowe, a także rozwojowe dla wszystkich Reprezentacji Polski.

Zostawiam inną piłkę ręczną niż zastałem ją w 2006 roku – po ponad 20 latach medalowej przerwy. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie cele udało się w pełni zrealizować – zapewniam jednak, że nigdy nie brakowało mi determinacji by pracować na sukces mojej ukochanej dyscypliny.

Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem na różnych płaszczyznach przez te wszystkie lata – Ministerstwu Sportu, Zarządowi Związku Piłki Ręcznej w Polsce, władzom i członkom okręgowych struktur ZPRP, reprezentantom i reprezentantkom kraju, trenerom i członkom sztabów, prezesom klubów sportowych, dyrekcji i nauczycielom Szkół Mistrzostwa Sportowego, prezydentom i burmistrzom miast, pracownikom ZPRP, mediom i kibicom.

Życzę wszystkim zdrowia, spełnienia marzeń, realizacji wszystkich celów i planów. Specjalne życzenia kieruję do naszych reprezentantów – zawsze byłem i jestem z Was dumny, a w momentach trudnych nigdy nie wątpiłem, że nadejdą lepsze. Realizujcie marzenia, walczcie z dumą na każdej sportowej arenie i godnie reprezentujcie nasz kraj!

Z wyrazami szacunku i sportowym pozdrowieniem,

Andrzej Kraśnicki

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest