15 lutego 2021

Perła rozgromiła tureckie Kastamonu

Na taki mecz długo czekali kibice MKS Perły Lublin. W 5. kolejce fazy grupowej EHF European League mistrzynie Polski wysoko pokonały tureckie Kastamonu Beledyiesi GSK 35:26. Zespół Kima Rasmussena awansował na pozycję wicelidera grupy B.

Marta Gęga rzuciła 7 bramek Fot: Wojciech Szubartowski / PressFocus

– Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione i pełne optymizmu. Nasza gra w europejskich pucharach wygląda naprawdę dobrze. Nie podchodzimy jednak do tego meczu jak do spotkania o wszystko. Dla nas każde starcie jest równie ważne – twierdziła przed spotkaniem skrzydłowa, Dagmara Nocuń.

Rywalizacja rozpoczęła się od dwóch trafień Joanny Szarawagi, a po pięciu minutach gospodynie prowadziły 4:1. Na tym etapie meczu biało-zielone były zdecydowanie lepsze, a przede wszystkim skuteczniejsze od rywalek, co potwierdziły kolejnymi bramkami, powiększając przewagę.

W drugim kwadransie lublinianki ani na moment nie oddały inicjatywy ekipie z Turcji. Co więcej, powiększyły nawet prowadzenie i do szatni zeszły, wygrywając różnicą aż dziewięciu trafień! Ozdobą samej końcówki był przepiękny gol „z powietrza” Aleksandry Rosiak, której asystowała Magda Balsam.

To właśnie nasza skrzydłowa była tą, która w 36. minucie wykorzystała dogranie świetnie broniącej w tym meczu Mariny Razum, rzucając tym samym na 21:11. Wkrótce było już +11! Taka zaliczka pozwoliła biało-zielonym na spokojne kontrolowanie wyniku i radość z gry. Tę prezentowała m.in. Marta Gęga, która trafiając na 26:16 z rzutu karnego, najzwyczajniej w świecie przelobowała bramkarkę rywalek.

Finałowy kwadrans nic nie zmienił w grze MKS, który nadal wysoko prowadził. Zwycięstwo zapewniło awans na pozycję wicelidera grupy B. Mistrzyniom Polski do rozegrania został jeden mecz tej fazy grupowej – 21 lutego na wyjeździe z rosyjską HC Ładą w położonym nad Wołgą rosyjskim Togliatti.

źródło: mks.lublin.pl

MKS Perła Lublin – Kastamonu Beledyiesi GSK 35:26 (18:9)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Gęga 7, Nocuń 6, Szarawaga 5, Anastacio 5, Rosiak 4, Nosek 3, Malović 2, Tatar 2, Balsam 1, Gadzina, Olek, Więckowska. Kary 12 min.
Kastamonu: Durdu, Pandzic – Kurtović 7, Ichniewa 4, Aydin 4, Kovarova 4, Zulić 2, Kojić 2, Turkoglu 2, Yilmaz 1, Coskun, Wetkowa, Sarikaya, Eriksson. Kary 6 min.
Sędziowali: Ruslan Loszak, Artem Szajbakow (Ukraina).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest