Strona główna | Juniorzy młodsi | Wygrana w debiucie juniorów młodszych

Wygrana w debiucie juniorów młodszych

 

W towarzyskim meczu juniorów młodszych Polska wygrała w Zakopanem z Białorusią 31:28 (18:13). Był to debiut zespołu Rafała Bernackiego na arenie międzynarodowej. Rewanż zaplanowano na niedzielę rano.

Nagrody MVP (zawodnika meczu) odebrali Krystian Marchewka (Polska) i Iwan Zineikin (Białoruś). Marchewka zdobył historyczną, pierwszą bramkę kadry rocznika M2004.

– Bardzo czekaliśmy na ten mecz. Było dużo dobrych rzeczy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wówczas prowadziliśmy 18:12 i gdybyśmy nie popełnili kilku prostych błędów, to przewaga w tej części gry powinna się skończyć 7-8 bramkami. To na pewno ustawiłoby nas w bardziej uprzywilejowanej pozycji w drugiej połowie. Początek po przerwie w naszym wykonaniu był nieudany. Obrona białoruska 3-2-1 jest niewygodna dla rywali. Przestrzeliliśmy kilka sytuacji i daliśmy dojść Białorusinom na kontakt. Zespół walczył do końca.  W niedzielę czeka nas trudne spotkanie –  ocenił trener Bernacki.

Szkoleniowiec zaznaczył, że w rewanżu zajdą zmiany personalne. Planowany jest m.in. występ kapitana tej kadry, Mateusza Grzenkowicza, który wrócił po kontuzji.

Polska – Białoruś 31:28 (18:13)
Polska
: Pieńkowski, Wysocki – Jaworski 2, Zając, Wasiak 4, Kamiński 7, Marchewka 6, Wierzbicki 3, Jurasik 1, Koc 3, Kohrs, Rybarczyk 1, Wątroba 3, Wielgucki 1, Hornik, Wleklak, Wrona, Markowski.