27 lutego 2021

Wygrana w debiucie juniorów młodszych

W towarzyskim meczu juniorów młodszych Polska wygrała w Zakopanem z Białorusią 31:28 (18:13). Był to debiut zespołu Rafała Bernackiego na arenie międzynarodowej. Rewanż zaplanowano na niedzielę rano.

Nagrody MVP (zawodnika meczu) odebrali Krystian Marchewka (Polska) i Iwan Zineikin (Białoruś). Marchewka zdobył historyczną, pierwszą bramkę kadry rocznika M2004.

– Bardzo czekaliśmy na ten mecz. Było dużo dobrych rzeczy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wówczas prowadziliśmy 18:12 i gdybyśmy nie popełnili kilku prostych błędów, to przewaga w tej części gry powinna się skończyć 7-8 bramkami. To na pewno ustawiłoby nas w bardziej uprzywilejowanej pozycji w drugiej połowie. Początek po przerwie w naszym wykonaniu był nieudany. Obrona białoruska 3-2-1 jest niewygodna dla rywali. Przestrzeliliśmy kilka sytuacji i daliśmy dojść Białorusinom na kontakt. Zespół walczył do końca.  W niedzielę czeka nas trudne spotkanie –  ocenił trener Bernacki.

Szkoleniowiec zaznaczył, że w rewanżu zajdą zmiany personalne. Planowany jest m.in. występ kapitana tej kadry, Mateusza Grzenkowicza, który wrócił po kontuzji.

Polska – Białoruś 31:28 (18:13)
Polska
: Pieńkowski, Wysocki – Jaworski 2, Zając, Wasiak 4, Kamiński 7, Marchewka 6, Wierzbicki 3, Jurasik 1, Koc 3, Kohrs, Rybarczyk 1, Wątroba 3, Wielgucki 1, Hornik, Wleklak, Wrona, Markowski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest