13 marca 2021

Udane sprawdziany juniorów młodszych w Austrii

Kadra juniorów młodszych rozegrała dwa towarzyskie mecze z rówieśnikami z Austrii. W podwiedeńskim centrum sportowym w Steinbrunn zespół Rafała Bernackiego zremisował 21:21 i zwyciężył 26:23. Spotkania zorganizowano w miejsce odwołanego już po raz drugi Turnieju Nadziei Olimpijskich na Węgrzech.

W pierwszym spotkaniu gospodarze do przerwy wypracowali sześciobramkową zaliczkę. Było to w głównej mierzę zasługą austriackiego bramkarza, który w sumie obronił 17 rzutów. Po zmianie stron Polacy zaczęli zdecydowanie lepiej grać w obronie i skuteczniej w ataku. W efekcie straty szybko zaczęły topnieć.

– W końcówce wyszliśmy na prowadzenie 21:20. Rywal zdołali wyrównać. W odpowiedzi Kuba Tokarz wypracował rzut karny. Patryk Wasiak z 7 metra trafił w słupek, a wynik już się nie zmienił – opowiada trener Bernacki.

Rewanż długo było bardzo wyrównany. Prowadzenie często się zmieniało. Biało-Czerwoni lepiej rozegrali finałowe minuty pierwszej części gry. – Po przerwie zanotowaliśmy bardzo dobry okres gry. Dzięki temu odskoczyliśmy na sześć trafień przewagi. Można było z tego dołożyć jeszcze więcej, gdyż były ku temu sytuacje. Niestety zawodziła skuteczność albo były podejmowane złe decyzje. Nasza wygrana do końca nie była zagrożona. Zespół Austrii rocznika 2004, to dobrze zorganizowany, wymagający rywal. Często przechodzi do obrony 5:1, a nawet 3:2:1– mówi szkoleniowiec..

Kadra M2004 na początku maja planuje pojechać na Białoruś, gdzie także ma wystąpić Rosja. Miesiąc później być może uda się zagrać w niemieckim Bochum, do którego ma przyjechać również drużyna Francji. Początek lipca to Otwarte Mistrzostwa Europy w Goeteborgu.

Austria – Polska 21:21 (12:6)