19 kwietnia 2021

Hiszpania już czeka

Każda upływająca godzina przybliża nas do rozpoczęcia, w podwarszawskich Markach, rewanżowego meczu kwalifikacyjnego mistrzostw świata kobiet Polska – Austria. W pierwszym spotkaniu został zanotowany remis 29:29.

Kapitan Karolina Kudłacz-Gloc plauje poprowadzić drużynę do finałów MŚ 2021 Fot. Adam Starszynski / PressFocus

W przypadku powtórzenia się tego wyniku o awansie, jednej z drużyn zadecyduje seria rzutów karnych. Remis 28:28 i niższy będzie promował Polskę. Wówczas w bilansie dwumeczu będzie decydowała liczba bramek zdobyta na wyjeździe. Gospodarzem finałów MŚ w dniach 3-19 grudnia 2021 roku będzie Hiszpania.

Obie reprezentacje do rewanżu przystąpią w tych samych składach. – Dzisiejsza poranną siłownię odwołaliśmy. Później mieliśmy analizę wideo z pierwszego meczu, treningów i innych materiałów, które wcześniej udało się nam pozyskać. Jest tego dużo – opowiada asystent trenera, Monika Marzec. – Wtorkowy plan przed meczem przewiduje zajęcia dla chętnych. Tzn. kto potrzebuje dynamicznej siłowni, to na nią pójdzie, kto uzna, że zajęcia w hali są mu niezbędne, to weźmie w nich udział. Wszystko w tym czasie będzie zindywidualizowane. Z pobliskiego hotelu mamy 5 minut jazdy autokarem.

Trener Arne Senstad obmyśla taktykę na mecz z Austrią Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Nasze zawodniczki zapowiadają, że zostawią serca na parkiecie. – Przed rewanżem skupiamy się na obronie. Wiemy co poprawić, to w zasadzie tylko są szczegóły. Baczniejszą uwagę poświęcimy Soni Frey i Patricia Kovacs. Z pewnością nie możemy jednak skupiać się tylko na pojedynczych zawodniczkach – uważa Oktawia Płomińska.

Dobre zawody w niedawnym meczu pod Wiedniem zaliczyła Aleksandra Zimy. Nasza rozgrywająca zaliczyła  wówczas cztery bramki. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane taktycznie. Analizę wideo mamy praktycznie codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Potwierdzam, że musimy zneutralizować grę Soni Frey – mówi Zimny.

Obiekt w Markach chwaliła bramkarka Adrianna Płaczek. Pierwszy raz jestem tutaj, ale jestem pozytywnie zaskoczona – podsumowała zawodniczka, która na co dzień występuje w lidze francuskiej.

Naszym reprezentantkom nie brakuje zaangażowania na treningach Foto Adam Starszynski / PressFocus

16.04.2021
AUSTRIA – POLSKA 29:29 (13:13)
AUSTRIA
: Ivancok, Blazek – Pandza 5, Frey 5, Schindler, Kovacs 1, Rauter, Gangel, Wess 4, Reichert 3, Dramac, Kaiser, Schlegel 1, Marksteiner, Neidhart 8, Huber 2. 
POLSKA: Gawlik, Płaczek, Maliczkiewicz – Zimny 4, Płomińska 4, Łabuda 4, Matuszczyk, Kudłacz-Gloc 1, Górna 1, Nosek 6, Kochaniak 1, Szarawaga 4, Świerżewska, Achruk, Roszak 3, Nocuń 1. 

20.04.2021 (wtorek), 18:00, Marki; TVP Sport
POLSKA – AUSTRIA

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest