Strona główna | Młodzieżowa | W rewanżu lepsze Rumunki

W rewanżu lepsze Rumunki

 

W rewanżowym meczu kobiecych reprezentacji młodzieżowych Rumunia na własnym boisku pokonała Polskę 30:29 (14:14). Dzień wcześniej Biało-Czerwone triumfowały 33:29. Obie ekipy przygotowują się do najważniejszych imprez roku. Zespół gospodarza zawodów do mistrzostw Europy, a Polki do EHF Championship.

Organizatorzy na rewanż nie przygotowali flag narodowych rywalizujących drużyn. Zrezygnowali też z odegrania hymnów państwowych. Drugie z towarzyskich spotkań było bardzo wyrównane.

– Długo rywalki prowadziły 2-3 trafieniami. Jeszcze przed przerwą odrobiliśmy straty. Zaraz po zmianie stron objęliśmy przewagę 1-2 bramkami. Była okazja na jej powiększenie, ale niestety nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.  W ostatniej akcji meczu mieliśmy piłkę, ale rumuńska bramkarka nie dała się pokonać – opowiada trener Paweł Tetelewski.

W rewanżu nasz sztab szkoleniowy dał pograć wszystkim zawodniczkom, także tym, które wcześniej mało lub w ogóle nie miały okazji zmierzyć się z Rumunkami np. Laura Zdziebłowska i Paulina Peplińska. W pierwszym meczu kilka naszych zawodniczek było mocno poturbowanych przez rywalki. Z tej grupy zagrać nie mogła tylko Paulina Kopańska, która z podbitym okiem, z wysokości ławki, obserwowała poczynania koleżanek.

Nasza kadra K2002 bezpośrednio przed EHF Champioship w Macedonii Północnej zbierze się 7 lipca w Pruszkowie. Wylot nastąpi dwa dni później. W grupie Biało-Czerwone zagrają z Finlandią, Białorusią i Islandią.

Rumunia – Polska 29:30 (14:14)
Polska: Hypka, Hoffman – Domagalska 6, Pankowska, Zdziebłowska 1, Jureńczyk 2, Jasińska 3, Peplińska 1, Pastuszka 3,  Głębocka 1, Niewiadomska 5, Świerzewska 3, Barska 2, Grobelna 1, Pędziwiatr 1.