2 lipca 2021

W rewanżu lepsze Rumunki

W rewanżowym meczu kobiecych reprezentacji młodzieżowych Rumunia na własnym boisku pokonała Polskę 30:29 (14:14). Dzień wcześniej Biało-Czerwone triumfowały 33:29. Obie ekipy przygotowują się do najważniejszych imprez roku. Zespół gospodarza zawodów do mistrzostw Europy, a Polki do EHF Championship.

Organizatorzy na rewanż nie przygotowali flag narodowych rywalizujących drużyn. Zrezygnowali też z odegrania hymnów państwowych. Drugie z towarzyskich spotkań było bardzo wyrównane.

– Długo rywalki prowadziły 2-3 trafieniami. Jeszcze przed przerwą odrobiliśmy straty. Zaraz po zmianie stron objęliśmy przewagę 1-2 bramkami. Była okazja na jej powiększenie, ale niestety nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.  W ostatniej akcji meczu mieliśmy piłkę, ale rumuńska bramkarka nie dała się pokonać – opowiada trener Paweł Tetelewski.

W rewanżu nasz sztab szkoleniowy dał pograć wszystkim zawodniczkom, także tym, które wcześniej mało lub w ogóle nie miały okazji zmierzyć się z Rumunkami np. Laura Zdziebłowska i Paulina Peplińska. W pierwszym meczu kilka naszych zawodniczek było mocno poturbowanych przez rywalki. Z tej grupy zagrać nie mogła tylko Paulina Kopańska, która z podbitym okiem, z wysokości ławki, obserwowała poczynania koleżanek.

Nasza kadra K2002 bezpośrednio przed EHF Champioship w Macedonii Północnej zbierze się 7 lipca w Pruszkowie. Wylot nastąpi dwa dni później. W grupie Biało-Czerwone zagrają z Finlandią, Białorusią i Islandią.

Rumunia – Polska 29:30 (14:14)
Polska: Hypka, Hoffman – Domagalska 6, Pankowska, Zdziebłowska 1, Jureńczyk 2, Jasińska 3, Peplińska 1, Pastuszka 3,  Głębocka 1, Niewiadomska 5, Świerzewska 3, Barska 2, Grobelna 1, Pędziwiatr 1.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest