15 lipca 2021

Hummel partnerem technicznym Ligi Centralnej

Firma hummel została oficjalnym partnerem technicznym Ligi Centralnej, z której zwycięzca uzyska bezpośredni awans do PGNiG Superligi. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2023.

Na mocy podpisanej umowy hummel dostarczy nieodpłatnie sprzęt sportowy dla wszystkich klubów Ligi Centralnej. Dzięki tej współpracy duńska firma stanie się też oficjalnym dostawcą piłek. Przygotowana zostanie również oficjalna piłka Ligi Centralnej, którą już w połowie września rozpocznie się rywalizacja o awans do PGNiG Superligi.

– Piłka ręczna jest w DNA hummela. Cieszymy się, że możemy współpracować z klubami Ligi Centralnej – powiedział Nikodem Pałasz, hummel Country Manager Poland. – Cały czas wprowadzamy nowe kolekcje, więc kluby będą miały szeroki wybór. Dbamy o zrównoważony rozwój więc w naszej ofercie pojawią się między innymi produkty z bawełny organicznej i poliestru pochodzącego z recyclingu.

– Mieliśmy przyjemność współpracować z firmą hummel w przeszłości i cieszy nas, że możemy wrócić do tej współpracy przy tak ważnym dla nas projekcie jakim jest Liga Centralna. Jest to dla nas dowód zaufania przez tak znaną markę jaką jest hummel, który współpracuje z wieloma klubami oraz reprezentacjami w piłce ręcznej na całym świecie. Liczę na owocną współpracę oraz wspólne sukcesy w najbliższych latach – podkreśliła Monika Listkiewicz, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W rozgrywkach Ligi Centralnej weźmie udział 14 drużyn: KPR Legionowo, KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., KS AZS-AWF Biała Podlaska, KS Stal Gorzów, MKS Grudziądz, MKS Nielba Wągrowiec, MKS Padwa Zamość, MKS Wieluń, MSPR Siódemka- Miedź-Huras Legnica, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, OKPR Warmia Energa Olsztyn, ORLEN Upstream SRS Przemyśl, SPR GKS Autoinwest Żukowo i Śląsk Wrocław.

Start rozgrywek zaplanowano na 18 września 2021.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest