15 lipca 2021

Polki w półfinale EHF Championship W19!

Polki zremisowały z Islandia 24:24 w ostatnim spotkaniu grupowym EHF Championship W19 i awansowały do półfinału imprezy. Najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Polski była Julia Niewiadomska, która zdobyła 7 bramek.

Zawodniczką spotkania została Julia Niewiadomska.

W sobotnim półfinale Biało-Czerwone zagrają z Wyspami Owczymi, które w ostatniej serii meczów grupy B pokonały Holandię 29:22.

– Ten zwycięski remis zawdzięczamy przede wszystkim obronie i charakterowi do walki. Dziewczyny do końca wierzyły, że możemy osiągnąć dobry rezultat, czyli awansować do półfinałów. Trzeba też pochwalić Olę Hypkę za postawę w bramce, w tym obroniła ostatni rzut rywalek – powiedział po ostatnim grupowym spotkaniu trener Paweł Tetelewski.

Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że dalej niestety u podopiecznych szwankuje skuteczność. Zespół nie za bardzo radzi sobie z podwyższoną obroną. W występach przeciw Białorusi i Islandii było za dużo błędów własnych.

Nasza ekipa specjalnie została w hali turniejowej, aby obejrzeć mecz Holandia – Wyspy Owcze.  Właśnie ta druga drużyna będzie rywalem Polek w półfinale. – To nie jest głupi zespół. Niemalże wszystkie zawodniczki trenują w duńskich klubach. Jeżeli zagramy na swoim poziomie, to jesteśmy w stanie pokonać Wyspy Owcze. Przeciwniczki grają podwyższoną obroną. Praktycznie nie oddają rzutów z drugiej linii. Dużo grają jeden na jeden, podają do koła lub na skrzydła – podsumował  

Polska – Islandia 24:24 (13:11)
Polska: Hypka, Hoffmann, Suliga – Pankowska 1, Jureńczyk 3, Jasińska, Peplińska, Głębocka 1, Świerżewska 1, Pastuszka 2, Domagalska 3, Szczepanek 1, Pędziwiatr, Grobelna 2, Barska 3, Niewiadomska 7.

Białoruś – Finlandia 32:17 (17:10).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest