18 lipca 2021

W finale EHF Championship lepsze Holenderki

Polska przegrała w Skopje z Holandią 23:26 w finale EHF Championship W19. Biało-Czerwone awansując do najlepszej dwójki turnieju zapewniły sobie udział w listopadowych kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. Zawodniczkami MVP meczu zostały Karolina Jureńczyk i Pipy Wolfs.

Mecz od początku rozgrywany był po dyktando rywalek, które szybko uzyskały pokaźne prowadzenie (4:0). Pierwszego gola dla naszych barw rzuciła Karolina Jureńczyk w 7 min. Rozgrywająca była też najskuteczniejszą naszą zawodniczką do przerwy (pięć trafień) jak i w całym spotkaniu. Na wysoką przewagę Holenderek w tym okresie przede wszystkim złożyła się duża liczba błędów własnych naszego zespołu. Po nich rywalki zdobywały po kontrach tzw. łatwe bramki.

Po zmianie stron gra się wyrównała. W ostatnim kwadransie drużyna Pawła Tetelewskiego zagrała skuteczniej. Szybko to znalazło odzwierciedlenie w wyniku i odrabianiu strat po kolejnych rzutach Jureńczyk, Justyny Świerżewskiej i Oliwii Domagalskiej. Skończyło się na -3, gdyż na więcej nie pozwoliły rywalki.

MVP polskiego zespołu w finale turnieju- Karolina Jureńczyk

Holandia – Polska 26:23 (16:9)
Polska: Hypka, Hoffmann, Suliga – Pankowska 1, Jureńczyk 7, Jasińska, Peplińska, Głębocka, Świerżewska 6, Pastuszka, Domagalska 6, Szczepanek 1, Pędziwiatr 1, Grobelna, Barska , Niewiadomska 1.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest