10 sierpnia 2021

PGNiG Summer Superliga ponownie w TVP Sport

W najbliższą sobotę poznamy mistrzów i mistrzynie Polski w piłce ręcznej plażowej PGNiG Summer Superligi. Najważniejsze mecze, decydujące o medalach pokaże TVP Sport! Kibice w całej Polsce będą mogli zobaczyć, po raz drugi w historii, na ekranach telewizorów plażową odmianę szczypiorniaka w najlepszym krajowym wydaniu! Od 19:25 do 22:00 – w najgorętszym czasie na antenie TVP Sport – zagości PGNiG Summer Superliga!

Plażówka ponownie w każdym domu

To druga transmisja w historii z finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej PGNiG Summer Superligi. Pierwsza, okazała się sporym sukcesem. W sezonie 2020, pomimo wakacyjnej aury, w „piku” oglądalność wyniosła ponad 118 tys. kibiców, a średnio 3- godzinną transmisję śledziło ponad 40 tys. widzów.  W tym roku na kibiców, oprócz sportowych wrażeń, czeka studio z ekspertami z dziedziny beach handballa, nie zabraknie podsumowań i ciekawostek. Na potrzeby transmisji została przygotowana również dedykowana oprawa graficzna.

– PGNiG Summer Superliga staje się coraz bardziej atrakcyjnym produktem telewizyjnym. Druga z rzędu transmisja z finałów mistrzostw Polski to potwierdza. A rozgrywanie finałów w „prime time” TVP Sport to wspaniała okazja na rozwinięcie naszego produktu sportowego. Piłka ręczna plażowa to stosunkowo młoda, ale bardzo szybko rozwijające się dyscyplina sportu. Cieszy fakt, że coraz więcej kibiców śledzi nasze rozgrywki, a na mapie Polski pojawiają się nowe profesjonalne kluby. W tym sezonie o możliwość zaprezentowania się w Darłowie, finale mistrzostw Polski seniorów, rywalizowały aż 32 drużyny. To pozwala na podejmowanie rozmów z partnerami i jest efektem strategii marketingowej, którą sukcesywnie wdrażamy od 2017 roku – mówi Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport współorganizatora rozgrywek.

Nocne Granie

Finał mistrzostw Polski tradycyjnie zostanie rozegrany w Darłowie na Plaży Wschodniej. Jednak w tym roku kibice zobaczą beach handball w unikalnej nocnej oprawie. Aby zapewnić najwyższą jakość nocnej transmisji niezbędne było zainstalowanie specjalnego oświetlenia o mocy 1500 luksów i bardzo chłodnej barwie 5700 kelwinów.

Czas wyłonić Mistrzów

Finał mistrzostw Polski to zwieńczenie całego krajowego sezonu plażowego  szczypiorniaka. Finał w Darłowie poprzedzał cały szereg turniejów kwalifikacyjnych, z których najwyżej punktowane były zawody PGNiG Summer Superligi. Tytułu będą bronić zawodnicy z Inowrocławia, którzy w sensacyjny sposób wdarli się na sam szczyt. W tym sezonie największą konkurencją dla Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław będą zawodnicy Petry Płock, Gru Juko Piotrkowa Trybunalskiego i Autoinwestu SAS Gdańsk. U pań „wielkiego szlema” postarają się zgarnąć zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego – Gru Juko, które w tym sezonie wygrały wszystkie turnieje PGNiG Summer Superligi i pewnie podążają do kolejnego triumfu w Mistrzostwach Polski.

Transmisja:

14 sierpnia, od godziny 19:25 do 22:00 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i na www.tvpsport.pl

* * *

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Darłowo. Imprezę wspierają Red Bull, Ziaja, Victoria Cymes, Hummel, Grupa DBK. Partnerami imprezy są: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Sławnie, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line, Pakfish oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest