31 sierpnia 2021

Konferencja szkoleniowa sędziów piłki ręcznej

W dniach 20-22 sierpnia 2021r. odbyła się w Kielcach konferencja szkoleniowa sędziów piłki ręcznej organizowana przez Kolegium Sędziów ZPRP. W konferencji uczestniczyło 180 sędziów z całej Polski.

Tematyka konferencji obejmowała omówienie najnowszych materiałów szkoleniowych opublikowanych przez IHF i EHF oraz zmiany w regulaminach rozgrywek w ligach seniorskich.

Na podstawie wybranych elementów dokonano wnikliwą analizę pracy sędziów w ubiegłym sezonie oraz wskazano kierunki kształcenia arbitrów w celu podwyższenia jakości sędziowania.

W oparciu o wyniki testów teoretycznych i sprawnościowych, którym byli poddani wszyscy sędziowie ustalono listę par sędziowskich upoważnionych do prowadzenia zawodów piłki ręcznej na szczeblu centralnym.

W trakcie konferencji przeprowadzono także egzamin dla młodych sędziów (15 osób). Egzamin ten był uwieńczeniem prawie dwuletniego programu przygotowawczego dla młodych sędziów piłki ręcznej „Awans”. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminów grono sędziowskie powiększyło się o kolejne 15 osób do prowadzenia zawodów szczebla centralnego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest