1 września 2021

Liga Europejska: Dwa oblicza Grupy Azoty Unii Tarnów

W pierwszym spotkaniu eliminacji Ligi Europejskiej Grupa Azoty Unia Tarnów musiała uznać wyższość chorwackiego RK Nexe, przegrywając 23:28. O wyniku spotkania zadecydowała głównie pierwsza połowa. Rywale zbudowali w niej mocną zaliczkę, której mimo ogromnej determinacji polskiego zespołu nie dało się już odrobić.

Grupa Azoty Unia Tarnów rozpoczęła spotkanie dość pechowo, już na samym początku rzutu karnego nie wykorzystał Rennosuke Tokuda, trafiając w poprzeczkę. Chwilę później RK Nexe odpowiedziało pięcioma trafieniami i zaczęło budować swoją przewagę. Pierwsza bramka dla tarnowian padła dopiero w 12 minucie spotkania po rzucie Kiryla Knazewa z 7. metra. Kolejne minuty również nie sprzyjały Unii. Po ich rzutach piłki trafiały w obramowanie bramki lub zatrzymywał je bramkarz Nexe. Pierwsza połowa zakończyła się więc wysokim wynikiem 6:17.

Druga odsłona spotkania to już zupełnie inna gra tarnowskiej drużyny, która z każdą minutą odrabiała straty z pierwszej połowy. Determinacja Unii była tak duża, że w 55 minucie gry udało się zmniejszyć stratę z 11 na 3 bramki przewagi Nexe, a na tablicy widniał wynik 21:24. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:28.

Rewanż zaplanowano na środę o godz. 19:00. Z uwagi na problemy z halą w Tarnowie, oba kluby porozumiały się by rozegrać dwumecz w Chorwacji dzień po dniu. Transmisja z meczu rewanżowego dostępna będzie na stronie ehftv.com

Grupa Azoty Unia Tarnów – NEXE 23:28 (6:17)

RK Nexe: Mileta 1, Barišić Jaman , Vejin 5, Car , Radovanović (9 obrana), Greganić 1, Jelinić 5, Vida 1, Manci Mičević 3, Blažević, Severec, Moslavac , Tomić 4, Jaganjac 4, Markušić 1, Pribetić 3

Grupa Azoty Unia Tarnów: Wojdan 4, Lijestrand, Yoshida 3, Matsuura, Holda, Bushkou 2, Tokuda 2, Dadej, Malecki (6 obrana), Kuzdeba 1, Pinda, Mroz, Kazmierczak, Minotskyi 7, Kniazeu 3, Mrozowicz 1

Sędzia: Boris Cipov i Zoran Klus (Słowacja)