6 września 2021

Liga Europejska: Dwie wygrane, jeden awans

W miniony weekend dwie polskie drużyny mierzył się w spotkaniach rewanżowych I rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Zarówno KS Azoty Puławy, jak i Górnik Zabrze okazały się lepsze od swoich rywali w meczach wyjazdowych, jednak do dalszej fazy awansowała tylko drużyna z Puław.

KS Azoty Puławy ruszyły do Chorwacji na mecz z Sesvete z ośmiobramkową zaliczką wywalczoną na własnym parkiecie. Mimo to puławianie wcale nie myślały o obronie wypracowanej przewagi i już od pierwszych minut zdominowały swojego rywala. Już po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 11:20. W drugiej połowie zespół Azotów tylko powiększał swoją przewagę, a spotkanie zakończyło się wynikiem 25:37, dając tym samym pewny awans do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej.

Górnik Zabrze przed spotkaniem rewanżowym z norweskim Arendal był w znacznie mniej korzystnej sytuacji. Zabrzanie przegrali bowiem przed tygodniem na własnym terenie 19:29. Górnik jednak nie zamierzał złożyć broni i ambitnie walczył o korzystny wynik prowadząc niemal przez całe spotkanie. Ostatecznie drużyna ze Śląska zwyciężyła jedną bramką i pożegnała się z europejskimi pucharami.

Wcześniej swoją przygodę z Ligą Europejską zakończyła również Grupa Azoty Unia Tarnów, która w dwumeczu uległa RK Nexe.