8 września 2021

Ręczna na Orliku 2021 – finały wojewódzkie

Za nami już sto dwadzieścia turniejów kwalifikacyjnych w ramach akcji „Ręczna na Orliku 2021”, a już we wrześniu odbędą się finałowe turnieje wojewódzkie. Tam zostanie wyłonionych dwanaście najlepszych zespołów dziewczynek i chłopców, które na początku października zmierzą się w krajowym finale w Kielcach. Partnerem projektu jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

„Ręczna na Orliku 2021” to realizowany przez Fundację Orły Sportu projekt skierowany do uczniów z czterech pierwszych klas szkół podstawowychAmbasadorem akcji jest były reprezentant Polski, dwukrotny medalista mistrzostw świata, Artur Siódmiak.

Drużyny, które rywalizują o miano najlepszej – najpierw w województwie, a później w kraju – składają się z uczniów klas trzecich i czwartych, ale w trakcie turniejów eliminacyjnych także dla młodszych dzieci przewidziano dużo atrakcji w postaci zabaw typu „skill challenge”, czyli m.in. rzutów do bramek z matą celowniczą, czy slalomów z piłką między pachołkami.

– Z każdego turnieju wyłoniliśmy najlepszą drużynę chłopców i dziewcząt, które awansowały do turnieju wojewódzkiego. Z kolei najlepsze zespoły z województwa na początku października zagrają w wielkim finale w Kielcach, walcząc o miano najlepszej drużyny w Polsce– mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.

Rywalizacja odbyła się w dwunastu województwach – pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, świętokrzyskim i lubelskim. 

Finały wojewódzkie na dwunastu Orlikach odbędą się między 6 a 25 września, a finał krajowy w dniach 1-3 października w Kielcach.

Tam też pojawią się eksperci Polskiej Agencji Antydopingowej, którzy będą inspirować dzieci, ich nauczycieli ale także rodziców do grania zawsze w duchu fair – play.

– Uważamy, że zwycięstwo osiągnięte w sposób nieuczciwy pozbawione jest najważniejszego: dumy i satysfakcji z przekraczania własnych barier. A w sporcie, na każdym etapie, właśnie o to chodzi. Na naszych spotkaniach zawsze wskazujemy tę właściwą drogę dla osiągania sukcesów. Odpowiadamy na wszystkie pytania zawodników, rozwiewamy wszelkie wątpliwości rodziców. Wierzymy, że razem możemy zmieniać sport na lepsze – wyjaśnia Michał Rynkowski dyrektor POLADA.

Już na etapie wojewódzkim każdy z uczestników otrzymał medal za udział w turnieju. 

Najlepsze drużyny są nagradzane dyplomami i pucharami, zapewniamy także sędziów oraz opiekę medyczną – a wszyscy finaliści – to aż 192 dzieci – podczas turnieju w Kielcach otrzymają medale i gadżety. Dla finalistów zapewnimy także strój sportowy, wyżywienie i zakwaterowanie – dodaje prezes Rafał Wosik.

Tegoroczna akcja „Ręczna na Orliku 2021” nie jest pierwszym projektem Fundacji Orły Sportu związanym z piłką ręczną. – W 2018 roku realizowaliśmy turniej „PGNiG Kocham ręczną na Orliku”, a rok później „Ręczna na Orliku” – wyjaśnia Rafał Wosik.

Projekt „Ręczna na Orliku 2021”, realizowany przez Fundację Orły Sportu, dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem projektu jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Anny Krupki.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest