20 czerwca 2022

Byczki i Petra triumfują w Warszawie

Byczki Kowalewo Pomorskie i BHT Petra Płock zwyciężyli w turnieju inauguracyjnym 6. Edycji PGNiG Summer Superligi. Panie w finale pokonały MKS ECO Save Group Ochota Warszawa 2-0, a obrońcy tytułu sprzed roku, BHT Petra Płck wygrali z MKS-em Delfinem Grudziądz bez straty seta.

Niepokonane w grupie A okazały się zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. II, które zwyciężyły zespół KS Lakers Powidz po konkursie shoot-outów, a następnie KS AZS AWF Warszawa bez straty seta. Awans do ćwierćfinału dzięki pewnej wygranej nad AZS-em zapewniły sobie również powidzanki.

W grupie B pewnie poradziły sobie jedne z faworytek turnieju, Byczki Kowalewo Pomorskie, które odprawiły w dwóch setach MKS ECO Save Group Ochota Warszawa i MUKS Skałkę Śląsk Świętochłowice. Kolejne miejsce w 1/4 zmagań zajęły warszawianki.

W grupie C dość niespodziewanie najlepsze były zawodniczki KPR-u Ruchu Chorzów – chorzowianki nie straciły seta. Drugie miejsce po zwycięstwie 2-0 nad KS AZS-em AWF-em Warszawa II zajęły szczypiornistki BHT DTB Sambora Tczew. Ostatnie wolne miejsca w ćwierćfinale wywalczyły drużyny Autoinwestu Żukowo i SAS-u Gdańsk, które wyeliminowały BHT Bielsko-Biała.

Drużyny męskie podzielone zostały na trzy grupy – zwycięzcy zapewnili sobie bezpośredni awans do półfinału, a zespoły z drugich miejsc zagrały o ostatnią wolną lokatę.  W pierwszej grupie najlepsi okazali się zawodnicy SAS-u Gdańsk. Gdańszczanie pokonali po konkursie shoot-outów MKS Mazur Sołdański Siepc oraz GRU JUKO Piotrków Tryb., a awans do półfinału przypieczętowali wygraną 2-0 nad BHT Bielsko-Biała. Tuż za nimi uplasowali się piotrkowianie.

Równie zacięta była rywalizacja w grupie B, gdzie ostatecznie na czele znaleźli się zawodnicy SPR-u GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Drugie miejsce, dzięki wygranej z GOKiS-em po shoot-outach, zajął zespół MKS-u Delfina Grudziądz.

Bez większych problemów do półfinału awansowali obrońcy tytułu sprzed roku, BHT Petra Płock, którzy pokonali 2-0 Ekoserwis Damy Radę Inowrocław i KS Lakers Powidz. Drugie miejsce w grupie zajęli Inowrocławianie.

Walka o ostatnią wolną lokatę rozstrzygnęła się więc między zespołami GRU, Ekoserwisu i Delfina Grudziądz. Zwycięsko z tego starcia wyszli grudziądzanie, zapewniając sobie grę w półfinale.

Co ciekawe, w żadnym meczu ćwierćfinałowym pań nie zobaczyliśmy shoot-outów. Swoje spotkania pewnie wygrała warszawska Ochota, pokonując KPR Ruch Chorzów, a mocniejsze od gdańszczanek okazały się zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. Awans do najlepszej czwórki wywalczyły też Byczki Kowalewo Pomorskie i KS Lakers Powidz, zwyciężając odpowiednio z Samborem Tczew i Autoinwestem Żukowo.

Najwięcej emocji przyniosło półfinałowe starcie Byczków i powidzanek, w którym w trzech setach wygrały zawodniczki z Kowalewa Pomorskiego. W drugim MKS ECO Save Group Ochota Warszawa pokonał 2-0 BHT GRU JUKO Piotrków Tryb. II.

Awans do finałów panów zapewnili sobie obrońcy tytułu, BHT Petra Płock, zwyciężając GOKiS Katy Wr., a MKS Delfin Grudziądz mógł zawalczyć o ostateczny triumf, dzięki wygranej 2-1 nad SAS-em Gdańsk.

Najlepsze w turnieju otwarcia okazały się Byczki Kowalewo Pomorskie. Panie w finale pokonały rywalki z Warszawy 2-0, tym samym tracąc podczas zmagań zaledwie jednego seta. Podobny przebieg miało spotkanie panów – płocczanie, tak jak ze wszystkimi poprzednimi rywalami, wygrali 2-0 z drużyną z Grudziądza.

Za tydzień, w ostatni weekend czerwca, PGNiG Summer Superliga odwiedzi Stare Jabłonki, gdzie na boiskach Hotelu Anders o kolejne punkty powalczą najlepsze zespoły w Polsce.

Klasyfikacja końcowa:
Kobiety:
1.Byczki Kowalewo Pomorskie
2. MKS ECO Save Group Ochota Warszawa
3. KS Lakers Powidz
4. BHT GRU Juko II Piotrków Tryb.
5. KPR Ruch Chorzów
6. Autoinwest Żukowo
7. BHT DTB Sambor Tczew
8. SAS Gdańsk
9. KS AZS AWF II Warszawa
10. KS AZS AWF Warszawa
11. MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice
12. BHT Bielsko-Biała

Mężczyźni:
1. BHT Petra Płock
2. MKS Delfin Grudziądz
3. SAS Gdańsk
4. SPR GOKiS Kąty Wrocławskie
5. BHT GRU Juko Piotrków Tryb.
6. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław
7. SAS II Gdańsk
8. BHT Bielsko-Biała
9. KS Lakers Powidz
10. KS Szczypiorniak Gniezno
11. MKS Mazur Sołdański Sierpc

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest