Test4

122 numer Handball Polska już dostępny!

1

Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK,
w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera.
Można je również nabyć w siedzibie Związku.

2

Najnowszy numer zdominowały wydarzenia związane z piłką ręczną plażową. No bo jakże mogłoby być inaczej. Nasze panie na chorwackim piasku wywalczyły historyczny medal w tej odmianie handballu. Z Zagrzebia przywiozły srebrny medal mistrzostw Europy. Ten szczególny moment dla naszej dyscypliny opisujemy ze szczegółami.

3

 Komu mało piaskowych wydarzeń zapraszamy do lektury materiału z The World Games Wrocław 2017. Tam co prawda obie reprezentacje Polski nie zdołały zawalczyć o podium, ale i tak było co i kogo podziwiać. Tak, piłka ręczna plażowa to bardzo widowiskowa dyscyplina, szybko powiększająca grono swoich kibiców. Co więcej, ma szansę na wpisanie do programu olimpijskiego.

4

 Tym razem halowe zespoły narodowe zeszły na drugi plan. Panie pod wodza Leszka Krowickiego, ciesząc się z „dzikiej karty” na mundial do Niemiec, poleciały na tournée do Japonii. Z kolei wybrańcy Piotra Przybeckiego w pocie czoła trenowali w Płocku. Młoda drużyna już wie, że droga na MŚ 2019 zaczyna się w Portugalii. Tam zostanie rozegrany turniej grupy 4 pierwszej fazy kwalifikacji. Wśród rywali będą jeszcze zespoły Kosowa i Cypru.

Przed wyjazdem na Ukrainę rozmawialiśmy z Patrykiem Romblem o jego nowej pracy w Zaporożu, ale przede wszystkim o kadrze B. Tytuł „Talenty to moja specjalność” wyjaśnia praktycznie wszystko. To właśnie duże grono zawodników wyselekcjonowanych przez tego szkoleniowca występuje teraz w pierwszej reprezentacji Polski. Jeśli mowa o trenerach Biało-czerwonych drugim naszym rozmówca był Sławomir Szmal. Jego wielkie zaangażowanie na zgrupowaniach kadr naprawdę trudne jest do opisania. To po prostu trzeba zobaczyć.

5

Nie zapomnieliśmy również o drużynach klubowych. Wkrótce dojdzie do historycznego wydarzenia w rodzimym szczypiorniaku. Po raz pierwszy w prestiżowej Lidze Mistrzyń nasz kraj reprezentować będzie Vistal Gdynia. W europejskiej elicie markę zdążyły już sobie wyrobić zespoły Vive Kielce i Orlen Wisły Płock. Barcelona przyjedzie do Płocka, a THW Kiel do Kielc. To dopiero będą mecze Ligi Mistrzów.
Na krajowym podwórku do grona profesjonalnej PGNiG Superligi dołączyły dwie ekipy, MKS Kalisz i Spójnia Gdynia. Opisujemy proces licencyjny, na które niektóre kluby pracowały dosłownie do ostatniej chwili.

Zgodnie z daną obietnicą zamieszczamy kolejną część materiałów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży, które opracowuje Piotr Świgoń.

W części historycznej przypomnieliśmy sylwetkę olimpijczyka z Monachium, dwukrotnego uczestnika mistrzostw świata – Andrzeja Lecha. To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy.

Zapraszamy do lektury!