Strona główna | Aktualności

Aktualności

Wyniki losowania fazy grupowej EHF Champions League

Poznaliśmy wyniki losowania fazy grupowej EHF Champions League. Drużyna PGE VIVE Kielce trafiła do grupy A, w której znaleźli się również nasi pozostali reprezentanci Polski. Rywalami kielczan w grupie A Ligi Mistrzów będą: HC Vardar Skopie (z Patrykiem Walczakiem), Paris Saint-Germain (z Kamilem Syprzakiem), FC Porto Sofarma, MOL Picked Szeged, Meshkov Brześć (z Pawłem Paczkowskim), Elverum Handball oraz SG Flensburg-Handewitt. W ... Czytaj więcej »

Licencjonowani agenci – sezon 2020/2021

Komisarz ZPRP ds. Agentów Piłki Ręcznej ogłasza Listę Licencjonowanych Agentów Piłki Ręcznej, którzy są uprawnieni do reprezentowania Zawodników, Trenerów i Klubów w sezonie 2020/2021. Lista Licencjonowanych Agentów w sezonie 2020/2021Pobierz Czytaj więcej »

Arne Senstad: To wspólna drużyna, nie tylko moja

Pierwszą “siódemką” możemy walczyć z każdym, potrzebujemy zaś głębi składu. Są talenty, ale trzeba silniejszej ligi. Polskie zawodniczki są dobre technicznie, muszą natomiast pracować nad motoryką. To, że w mistrzostwach Europy zagramy u mnie w kraju, na pewno jest dla mnie czymś wyjątkowym, ale jadę tam jako dumny trener reprezentacji Polski – podkreśla  Arne Senstad, norweski szkoleniowiec Biało-Czerwonych. Fot. A.Starszyński ... Czytaj więcej »

Turniej finałowy Ligi Mistrzyń odwołany

Z powodu pandemii koronawirusa nie zostaną w tym sezonie dokończone rozgrywki Ligi Mistrzyń. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zdecydowała o odwołaniu turnieju finałowego, przełożonego już wcześniej na 3-6 września. Monika Kobylińska w barwach Brest Bretagne HB (Fot. FB zawodniczki) W Budapeszcie o trofeum miało rywalizować osiem zespołów, począwszy od ćwierćfinałów. W rywalizacji wziąć udział miał m.in. Brest Bretagne HB – ... Czytaj więcej »

Ostrovia triumfatorem I ligi

Tytuł mistrza I ligi i awans sportowy do PGNiG Superligi wywalczyła drużyna KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W meczu barażowym rozegranym na neutralnym terenie, w Łodzi, Ostrowianie wygrali z KPR Legionowo 32:26 (14:11). Fot. K. Betnerowicz Przedmeczowe kalkulacje wskazywały, że więcej szans dawano drużynie z Mazowsza. Wynikało to z większego doświadczenia KPR Legionowo (mistrz I ligi – grupa C), który trzy ... Czytaj więcej »

UKS Anilana Łódź Mistrzem Polski Juniorów

W piątek i sobotę w Łodzi odbywał się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów. Po złoto sięgnęła drużyna gospodarzy – UKS Anilana Łódź, która w decydującym, wyrównanym starciu pokonała UKS Olimpię Biała Podlaska 32:28. W meczu o trzecie miejsce PGE Vive Kielce wyraźnie zwyciężyło SPR Energę Wybrzeże III Gdańsk 33:19. Fot. UKS Anilana Łódź (FB) półfinały: UKS OLIMPIA BIAŁA PODLASKA – ... Czytaj więcej »

Michał Olejniczak: Piąć się na wyżyny

Michał Olejniczak to jedna z największych nadziei polskiej piłki ręcznej w ostatnim okresie. 19-letni rozgrywający, absolwent SMS ZPRP Gdańsk, związał się z drużyną mistrza Polski, PGE Vive Kielce trzyletnim kontraktem. Umowa obowiązywać będzie od najbliższego sezonu 2020/21. Michał Olejniczak ma już za sobą debiut na ME (Fot. N.Barczyk / PressFocus) Czym dla Ciebie były tegoroczne mistrzostwa Europy?To było dla mnie ... Czytaj więcej »

Odszedł Tomasz Kamieński

Z wielkim bólem informujemy, że wczoraj zmarł Tomasz Kamieński. Miał niespełna 75 lat. To kolejna strata, jaką w ostatnim czasie poniosło środowisko warszawsko-mazowieckiej piłki ręcznej. Strata tym bardziej bolesna, że przed zaledwie dziesięcioma dniami uczestniczył on w spotkaniu Zarządu WMZPR, układając wspólnie plany dalszej współpracy. Tomasz Kamieński urodził  się 18 grudnia 1945 roku w Warszawie i przez całe życie związany ... Czytaj więcej »

I liga mężczyzn – transmisje meczu barażowego

Z uwagi na pandemię koronawirusa i związany z nią szczególny reżim sanitarny, mecz barażowy I ligi mężczyzn KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KPR Legionowo, którego stawką będzie uzyskanie kryterium sportowego do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi, obędzie się bez udziału publiczności. Kibice będą mogli jednak śledzić rywalizację w Łodzi za pośrednictwem internetu – podajemy linki do transmisji: KPR OSTROVIA OSTRÓW ... Czytaj więcej »

Kadrowicze z pomocą dla małej Hani

Jeśli trzeba pomóc to nasi kadrowicze są zawsze gotowi! Zatem dziękujemy za nominację i pompujemy w #gaszynchallenge pomagając małej Hani! Walczymy o życie kilkumiesięcznego dziecka! U Hani zdiagnozowano najcięższą postać SMA – rdzeniowego zaniku mięśni, śmiertelną i bardzo brutalną. Jej mięśnie słabną i zanikają, aż w końcu zanikną te odpowiedzialne za oddychanie. Wtedy na ratunek będzie już za późno… Wspierać ... Czytaj więcej »

Finały Mistrzostw Polski Juniorów – transmisje

Organizatorzy finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2020 informują, że transmisje z turnieju będą dostępne w Internecie. Impreza zostanie rozegrana w dniach 26-27 czerwca br. , w Łodzi, w formule Final4. PLAN TRANSMISJI (nazwy meczów po kliknieciu prowadzą do zaplanowanych gier) piątek (26 bm.) godz. 16.00: UKS OLIMPIA Biała Podlaska- PGE VIVE Kielce piątek (26 bm.) godz. 18.00: UKS ANILANA Łódź – ... Czytaj więcej »

Szkolenie IHF dla trenerów i sędziów (on-line)

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej, w terminie 26.06. – 25.07.2020 r., na platformie e-learningowej IHF organizuje Sympozjum IHF (The first IHF Online Symposium). Szkolenie obejmuje 20 wykładów przeznaczonych głównie dla trenerów i sędziów. Prowadzący to wybitni lektorzy IHF i szkoleniowcy z dużym międzynarodowym doświadczeniem. Wszystkie wykłady będą odbywały się w języku angielskim, z symultanicznym tłumaczeniem na języki: hiszpański, francuski i arabski. ... Czytaj więcej »

Kursokonferencja trenerska licencja A odwołana

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 oraz w trosce o zdrowie uczestników, Związek Piłki Ręcznej w Polsce korzystając z przewidzianych w regulaminie uprawnień, postanawia o anulowaniu obowiązkowej kursokonferencji oraz warunkowym przedłużeniu ważności licencji kategorii A i B trenerom, którzy ubiegali się o ich przedłużenie na sezon 2020/2021. Decyzja nr 1/2020Pobierz Czytaj więcej »

Kadra narodowa juniorek młodszych

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej juniorek młodszych (ur.2004 r. i mł.) na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w COS OPO Szczyrk w terminie 5-15.07.2020 roku. Gruca Zuzanna – KS Bystra – SMS PłockGrzesista Kamila – SPR Sośnica Gliwice – SMS PłockJanus Weronika – SKS Kusy Kraków – SMS PłockLewandowska Laura – MTS Kwidzyn – ... Czytaj więcej »

Barbara Kamińska – Prawdziwa bombardierka, gwiazda lat 80-tych

Przypominamy materiały o wybitnych osobowościach polskiej piłki ręcznej, które w dziale historia, przez lata ukazały się w magazynie „Handball Polska”. Handball Polska nr 01/117/2017)Tekst > Władysław ZieleśkiewiczZdjęcia > zbiory Barbary Królik, Bożeny karkut i Danuty Kuś-Załęskiej Atuty, którymi można by obdzielić kilka piłkarek ręcznych posiadała ta jedna, konkretna zawodniczka. Barbara Kamińska (Haładyn) była, jak na tamte czasy, niezwykle wszechstronną i kompletną ... Czytaj więcej »

Informacja Zarządu Stowarzyszenia Zasłużonego Reprezentanta

Zarząd Stowarzyszenia Zasłużonego Reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej uprzejmie informuje, że zgodnie z zapisami w Statucie (roz. III, punkt 19 i 20) członkowie zwyczajni mają obowiązek brania udziału w działalności Stowarzyszenia i opłacania składek członkowskich. Wobec stwierdzenia braku wymaganej aktywności przez wielu członków Stowarzyszenia, wyrażającej się nieuczestniczeniem w żadnym z jego siedmiu Zjazdów, Zarząd na podstawie zapisu Statutu (roz. III, ... Czytaj więcej »

Obradował Zarząd ZPRP

W sobotę, 20 czerwca br., w Warszawie odbyło się zebranie Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Podjęto decyzję o zmianie terminu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów ZPRP. W związku z wprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, który ograniczył możliwość organizowania i przeprowadzenia wszelkiego rodzaju zgromadzeń, zostało ono przeniesione z 28 czerwca na 19 września 2020 roku. Przyjęty został również ... Czytaj więcej »

Kadra narodowa juniorów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej juniorów (ur. 2002 r. i mł.) na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w Zakopanem w terminie 01-12.07.2020 roku. Ałaj Jakub – KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS KielceBączek Miłosz – KS VIVE Kielce – SMS KielceBędzikowski Jakub – MSPR Siódemka Legnica – SMS KielceDomagała Damian – KS VIRET CMC Zawiercie ... Czytaj więcej »

Kadra narodowa juniorów młodszych

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienionych zawodników kadry narodowej juniorów młodszych (ur.2004 r. i mł.) na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w Zakopanem w terminie 01-12.07.2020 roku. Curzytek Jakub – SPR Handball Rzeszów – SMS KwidzynGrzenkowicz Mateusz – SPR Wybrzeże Gdańsk – SMS KielceIwanowski Kajetan – SPR Wybrzeże Gdańsk – SMS KwidzynKamiński Oliwier – SKF Wisła Płock – SMS ... Czytaj więcej »

I liga mężczyzn: Mecz barażowy odbędzie się w Łodzi

Dział Organizacji Rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że mecz barażowy IBM/1 KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KPR Legionowo odbędzie się 27.06.2020 r. (sobota) o godz. 17:00, w hali sportowej „Anilana” ul. Sobolowa 1, Łódź. Gospodarzem meczu barażowego wyznaczona została drużyna KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zwycięzca meczu barażowego spełniać będzie kryterium sportowe wymagane do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi ... Czytaj więcej »

Decyzja EHF – tylko jeden polski klub w Lidze Mistrzów

Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej podjął decyzję, że dziką kartę na grę w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021 otrzymają MOL-Pick Szeged (Węgry), HBC Nantes (Francja), Elverum Handball (Norwegia), Celje Pivovarna Lasko (Słowenia), Mieszkow Brześć (Białoruś) i Motor Zaporoże (Ukraina). W gronie tym zabrakło niestety Orlen Wisły Płock, która zagra w Lidze Europy. Wicemistrzowie Polski byli wśród czternastu klubów, które ... Czytaj więcej »

Nowy system rozgrywek w PGNiG Superlidze mężczyzn

Przed startem nowego sezonu dojdzie do zmian w regulaminie PGNiG Superligi mężczyzn. We wrześniu zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej rozpoczną rywalizację w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Po rozegraniu rundy zasadniczej poznamy końcową klasyfikację rozgrywek sezonu 2020/2021. Sezon 2020/2021 rozpoczniemy w zupełnie nowej rzeczywistości. Niezwykle napięty terminarz meczów reprezentacji i klubów w europejskich pucharach, które zmieniają w tym sezonie ... Czytaj więcej »

Karolina Kudłacz-Gloc: To fajny los

Nie ma co ukrywać, że nie jesteśmy faworytem tej imprezy. To powinna być dla nas motywacja, chęć powrotu na miejsce, które nie tak znowu dawno, zajmowałyśmy. W sumie to fajny los – oceniła bezpośrednio po ceremonii losowania finałowych grup EHF EURO 2020, kapitan reprezentacji Polski, Karolina Kudłacz-Gloc. Biało-Czerwone w pierwszej fazie turnieju zagrają z Rumunią, Norwegią i Niemcami. Fot. Piotr ... Czytaj więcej »

Polki poznały rywalki w finałach ME 2020

Kobieca reprezentacja Polski poznała grupowe rywalki w finałach EHF EURO 2020. Biało-Czerwone w grupie D, w Trondheim, zmierzą się z Rumunią, Norwegią i Niemcami. Turniej zostanie rozegrany w dniach 3-20 grudnia w Danii i Norwegii. Oba kraje, w roku 2010, były już gospodarzami tej imprezy. Europejska Federacja Piłki Ręcznej rozstawienia 16 drużyn dokonała na podstawie zajętych miejsc w ME 2018. ... Czytaj więcej »

Zenon Łakomy – zawodnik, trener, pasjonat piłki ręcznej

Przypominamy materiały o wybitnych osobowościach polskiej piłki ręcznej, które w dziale historia, przez lata ukazały się w magazynie „Handball Polska”. Handball Polska nr 02/105/2016)Tekst > Władysław ZieleśkiewiczZdjęcia > zbiory Moniki Łakomy i ZPRP Urodził się 1 stycznia 1951 roku w Gębicach na terenie Wielkopolski. Był jedynakiem. Przygodę ze sportem zaczynał jako bramkarz piłki nożnej w pierwszej klasie  głogowskiego technikum, ale wkrótce ... Czytaj więcej »

Bezpłatne seminarium on-line z lektorem EHF

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wraz z Europejską Federacją Piłki Ręcznej, w terminie  22-25.06.2020 r. w godzinach 9:30-11:00, organizuje na platformie Zoom bezpłatne seminaria szkoleniowe przeznaczone dla wszystkich trenerów, chcących wzbogacić swoją wiedzę. Temat przewodni seminarium to: „Współczesne tendencje gry w ataku”. Czterodniowe szkolenie on-line będzie prowadzone w języku angielskim przez lektora EHF – dr Marko Šibila (University of Ljubljana). ... Czytaj więcej »

Polacy poznali rywali w kw. ME 2022

Polacy poznali rywali w kwalifikacjach Mistrzostw Europy Węgry-Słowacja 2022. Przeciwnikami Biało-Czerwonych w grupie 5 będą Słowenia, Holandia oraz Turcja. Losowanie odbyło się dzisiaj w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) w Wiedniu. W finałach EHF EURO 2022 zagrają w sumie 24 zespoły – pewni występu są już Węgrzy i Słowacy (gospodarze) oraz Hiszpanie i Chorwaci (finaliści ME 2020). Pozostałe 20 ... Czytaj więcej »

Kinga Grzyb: Harowałyśmy jak nigdy

Kinga Grzyb, skrzydłowa i jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek reprezentacji Polski, w rozmowie z Przeglądem Sportowym odpowiedziała na pytania dotyczące wpływu pandemii koronawirusa na sport, przebiegu niedawnego zgrupowania kadry narodowej oraz grudniowych finałów mistrzostw Europy z udziałem Biało-Czerwonych. Fot. A.Starszyński / PressFocus / archiwum ZPRP Pandemia koronawirusa bardzo odbiła się na środowisku sportowym. Kibice powoli wracają na trybuny, czy w ... Czytaj więcej »

Kadrowicze już w komplecie

W COS OPO Cetniewo trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. W poniedziałek do kolegów dołączyła czwórka zawodników – Przemysław Krajewski, Tomasz Gębala, Paweł Paczkowski oraz tegoroczny maturzysta Michał Olejniczak. Selekcjoner Patryk Rombel ma więc już do swojej dyspozycji wszystkich powołanych graczy. We Władysławowie ćwiczą również zawodnicy drugiej reprezentacji prowadzonej przez Michała Skórskiego. Fot. M.Zieliński (2) (ZPRP) Kadrowicze przeszli testy wydolnościowe i wiemy, ... Czytaj więcej »

Ciężkie treningi z uśmiechem

Bardzo ważne było spotkanie z dziewczynami i upewnienie się, że są one w dobrej formie psychicznej i fizycznej – mówi Arne Senstad, trener reprezentacji Polski, w rozmowie z Przeglądem Sportowym. W niedzielę we Władysławowie zakończyła się niemal dwutygodniowa konsultacja szkoleniowa kobiecej kadry. Fot. A.Starszyński / PressFocus / archiwum ZPRP Mimo pandemii koronawirusa sport powoli wraca do normalności. W jednym z ... Czytaj więcej »

Kursokonferencja trenerska – licencja A

Związek Piłki Ręcznej w Polsce uprzejmie informuje, że w dniach 03–05.07.2020 r. odbędzie się kursokonferencja licencyjna “A” dla trenerów zespołów Superligi oraz I ligi kobiet i mężczyzn. Certyfikat ukończenia w/w kursokonferencji będzie podstawą do przedłużenia licencji trenerskiej kategorii A na sezon 2020/21, zgodnie z Regulaminem wydawania licencji trenerskich w ZPRP. Miejsce: Centralny Ośrodek Sportu  – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich , 43-370 ... Czytaj więcej »

Biało-Czerwoni już trenują w Cetniewie

W ośrodku COS OPO w Cetniewie rozpoczęło się dwutygodniowe zgrupowanie męskich kadr A i B. Obie kadry na pierwszych 2,5 godzinnych zajęciach w hali ćwiczyły wspólnie. W poniedziałek, zgodnie z planem, do pierwszego zespołu dołączy czwórka zawodników: Tomasz Gębala, Przemysław Krajewski, Michał Olejniczak i Paweł Paczkowski. – Każdy z nas przeszedł badania na obecność koronawirusa COVID-19 w laboratoriach współpracujących z ... Czytaj więcej »

Nie żyje 18-letni Kacper Wołek

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci 18-letniego Kacpra Wołka, zawodnika KS Viret CMC Zawiercie. Rodzinie, Przyjaciołom, Najbliższym Zmarłego oraz klubowi KS Viret CMC Zawiercie, Związek Piłki Ręcznej w Polsce składa szczere kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Czytaj więcej »

Patryk Rombel: „wycisnąć” ile się da

Po kobiecej czas na męską kadrę Biało-Czerwonych, która 12 czerwca – również w ośrodku COS OPO Cetniewo – zbierze się, po kilkumiesięcznej przerwie, na dwutygodniowe zgrupowanie. Tuż przed wyjazdem na obóz rozmawialiśmy z trenerem Patrykiem Romblem. Fot. Łukasz Sobala / Press Focus Prawie pół roku mija, gdy widzieliśmy się z chłopakami po raz ostatni tj. podczas meczu ze Szwecją na ... Czytaj więcej »

Kadra narodowa juniorek

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej juniorek (ur.2002 r. i mł.) na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w COS OPO Zakopane w terminie 22-30.06.2020 roku. Domagalska Oliwia – SPR Pogoń 1945 Zabrze – SMS PłockHoffmann Dominika – Bukowsko-Dopiewski KPR – SMS PłockJureńczyk Karolina – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – SMS PłockKopańska Paulina – SPR Gdynia ... Czytaj więcej »

Anna Szwabowska-Pyjos – „Di Stefano w spódnicy”

Przypominamy materiały o wybitnych osobowościach polskiej piłki ręcznej, które w dziale historia, przez lata ukazały się w magazynie „Handball Polska”. Handball Polska nr 10/42/2010)Tekst > Władysław ZieleśkiewiczZdjęcia > zbiory Anny Szwabowskiej-Pyjos i zasobów autora Cracovia 1952: od lewej: H. Hartwich, D. Rożek, J. Drozdowska-Masaczyńska, K. Jezierska-Banaś, H. Garzyńska-Kańska, L. Krupa-Surdyka, M. Francuz-Jaśko, A. Szwabowska-Pyjos, M. Bysiek, ?; Była zawodniczką o wybornej ... Czytaj więcej »

“Dobrze wykorzystać ten czas” – kadra trenuje w Cetniewie

W Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie trwa konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski kobiet. Selekcjoner Andre Sentad ma do swojej dyspozycji 19 zawodniczek. Polki zazwyczaj trenują dwa razy dziennie – na hali, siłowni lub stadionie, znalazły też czas na spacer po plaży. Fot. Cezary Kulesza / ZPRP (5) Zgrupowanie w Cetniewie to pierwszy etap przygotowań naszej kadry do grudniowych mistrzostw Europy, które ... Czytaj więcej »

Minister Sportu na treningu piłkarek ręcznych

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk odwiedziła sportowców, którzy przebywają na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.   Od 2 czerwca w nadmorskim ośrodku trenuje kobieca reprezentacji Polski w piłce ręcznej. To pierwsza kadra w grach zespołowych, która zawitała do Cetniewa od początku pandemii związanej z koronawirusem COVID-19 i stworzonych później możliwości przeprowadzania obozów sportowych. Minister w ostatnią niedzielę, w towarzystwie dyrektora miejscowego ... Czytaj więcej »

Andrzej Sokołowski – dostojny „Olaf”

Przypominamy materiały o wybitnych osobowościach polskiej piłki ręcznej, które w dziale historia, przez lata ukazały się w magazynie „Handball Polska”. Handball Polska nr 02/58/2012)Tekst > Władysław ZieleśkiewiczZdjęcia > zbiory Andrzeja Sokołowskiego i Janusza Czerwińskiego. Urodził się w Komorznie w powiecie kluczborskim, dużej wsi liczącej kilkuset mieszkańców, jednak w znacznej odległości od rozkochanego w piłce ręcznej Opola, i z dala od wielkiego ... Czytaj więcej »

Turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorów

Tegoroczny turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się w Łodzi w dniach 26-27 czerwca, bez udziału publiczności. Gospodarzem imprezy będzie UKS Anilana Łódź. Do turnieju finałowego rozgrywanego w formule Final4 zakwalifikowały się następujące drużyny: – UKS Anilana I Łódź – KS PGE VIVE Kielce – UKS Olimpia Biała Podlaska – SPR Energa Wybrzeże Gdańsk III Pary półfinałowe: UKS Olimpia Biała ... Czytaj więcej »

Marek Książkiewicz nowym prezesem LZPR

W czwartek, 4 czerwca, w Rosinie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Zielonogórski trener i działacz Marek Książkiewicz został wybrany nowym prezesem LZPR. Członkowie nowo wybranego Zarządu LZPR, w środku Prezes Marek Książkiewicz (Fot. LZPR) Zgromadzonym przedstawiono sprawozdanie z 4-letniej działalności, a ustępujące władze otrzymały absolutorium. Delegaci wybrali Zarząd na najbliższą kadencję, na czele którego stanął ... Czytaj więcej »

Termin naborów do NLO SMS ZPRP

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza termin naboru dziewcząt i chłopców do NLO SMS ZPRP w sezonie 2020/2021. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji, które znajdują się do pobrania poniżej. Zasady rekrutacjiPobierz Nabór NLO SMS – Folder informacyjnyPobierz Czytaj więcej »

Renata Zienkiewicz „Tutka” – mistrzyni świata z polskim rodowodem

Przypominamy materiały o wybitnych osobowościach polskiej piłki ręcznej, które w dziale historia, przez lata ukazały się w magazynie „Handball Polska”. (Handball Polska nr 10/54/2011)Tekst > Władysław ZieleśkiewiczZdjęcia > zbiory Katarzyny Jankowskiej, Renaty Zienkiewicz i zasoby ZPRP Była nietuzinkową, kompletną i uniwersalną zawodniczką. W zależności od potrzeb zespołu mogła występować na lewym, środkowym i prawym rozegraniu. Wyróżniała się szybkością i dynamiką oraz ... Czytaj więcej »

Minister Sportu z wizytą w biurze ZPRP

Biuro Związku Piłki Ręcznej w Polsce odwiedziła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz kierownictwo ZPRP i PGNiG Superligi. Dyskusja dotyczyła tematów związanych z kierunkami rozwoju oraz szkolenia w piłce ręcznej, a także stopniowego powrotu do normalizacji rozgrywek krajowych i międzynarodowych w obliczu pandemii koronawirusa. Fot. J.Gucma / ZPRP Panią Minister powitali Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz ... Czytaj więcej »

Zmarła Jolanta Kowalska

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 1 czerwca br. w wieku 53 lat odeszła z naszego grona Jolanta Kowalska, wychowanka Olimpii Warszawa, zdobywczyni z Via Veną Warszawa, w roku 1995, Pucharu Polski. W piłkę ręczną grała w I-ligowym BKS Skra Warszawa, a później w Via Venie. Reprezentowała Warszawę w Międzynarodowym Turnieju 7. Stolic. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w ... Czytaj więcej »

Polacy w trzecim koszyku

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ustaliła zasady losowania kwalifikacji EHF EURO 2022 mężczyzn. Ceremonia odbędzie się 16 czerwca br. 32 kraje zostały podzielone na cztery koszyki po osiem zespołów w każdym. Polacy zostali przyporządkowani do koszyka nr 3.Gospodarzami finałów będą Węgry i Słowacja. Bezpośredni awans do imprezy ma również obrońca tytułu – Hiszpania oraz srebrny medalista EHF EURO 2020 – Chorwacja.Podział ... Czytaj więcej »

Zgrupowanie pod specjalnym nadzorem

W ośrodku COS OPO Cetniewo rozpoczęło się pierwsze po przerwie, spowodowanej koranawirusem COVID-19, zgrupowanie kadry narodowej kobiet. W inauguracyjnym treningu w miejscowej hali wzięło udział jedenaście z dwudziestu powołanych zawodniczek. Dwugodzinne zajęcia prowadził asystent trenera głównego, Reinar Moistad. Selekcjoner Arne Senstad spodziewany jest we wtorek, w godzinach wieczornych. – Dziewczyny cały czas do nas dołączają, gdyż ich przyjazd jest możliwy ... Czytaj więcej »