4 października 2021

BHT PETRA PŁOCK ZAGRA W KLUBOWYCH ME

BHT Petra Płock w najbliższy weekend weźmie udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce ręcznej plażowej. Petra zagra w Klubowych Mistrzostwach Europy, które zostaną zorganizowane we Włoszech.

Fot. Grzegorz Trzpil / PGniG Summer Superliga

Zespół z Płocka rywalizować będzie wśród piętnastu najlepszych drużyn w Europie. Historycznie drużyna z Płocka, na imprezie tej rangi, najlepsze miejsce wywalczyła w 2015, na Gran Canarii, zdobywając brązowy medal.

W klubowych Mistrzostwa Europy w Palermo ekipy zostały podzielone na trzy grupy. Petra trafiła do grupy C, gdzie jej przeciwnikami będą mistrzowie Niemiec, Włoch, Węgier i Portugalii. Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze ekipy.

W składzie Petry wystąpi dziesięciu zawodników, większość z nich wywalczyła w minione lato piąty mistrzowski tytuł w historii klubu w rozgrywkach PGNiG Summer Superligi. Z uwagi na toczące się rozgrywki halowe w Polsce w turnieju nie weźmie udziału kilku podstawowych zawodników, stąd szansa dla trójki nowych graczy. Dwójka z MKS Mazur Sierpc, bramkarz Jakub Nowakowski oraz skrzydłowy Jakub Malinowski i Charlie White reprezentant USA dołączyli do drużyny.

Petra na Sycylię uda się w środę 6 października, a już następnego dnia czeka ją początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek mistrzowie Polski o godz. 12:15 zmierzą się z węgierskim Fervas BHC. Rywalizacja w grupach zakończy się w piątek, a finałowe spotkania zostaną rozegrane w niedzielę.

Wyjazd BHT Petry Płock nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora firmy Industrie Service Płock oraz Urzędu Miasta Płocka.

Lista zawodników Petry:

Marcin MiedzińskiKonrad Koper
Jarosław SuskiMarcin Smolarek
Miłosz RuppCharlie White
Michał KwiatkowskiJakub Nowakowski
Jakub GoleniewskiJakub Malinowski

Harmonogram spotkań:

7.10 – czwartek8.10 piątek:
12:15 BHT Petra Płock vs. Fervas BHC (WĘG)11:15 BHT Petra Płock vs. Cincomaisum A.C. (POR)
 14:15 BHT Petra Płock vs. ASD Grosseto Handball (ITA)
 17:30 BHT Petra Płock vs. BHC Sand Devils (GER)

9/10.10 sobota/niedziela – mecze o miejsca

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest