14 października 2021

Liga Centralna: Lider zagra w Legnicy

To taka nasza mała polska Bundesliga. Liga Centralna powstała z najsilniejszych zespołów I-ligowych z poszczególnych grup. Za wcześnie jednak na wydawanie wiążących ocen. Na pewno jest ciekawie i nikt nie może przed meczem dopisać punktów za wygraną, o czym świadczy porażka u siebie Legionowa ze Śląskiem – mówi grający trener AZS AWF Biała Podlaska, Marcin Stefaniec.

Akademicy po 4. kolejkach prowadzą w tabeli z kompletem punktów. Na sobotni mecz na Dolny Śląsk, do Legnicy, wybierają się dzień wcześniej. Przy okazji zobaczą spotkanie PGNiG Superligi, MKS Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin. Grają tam byli zawodnicy klubu z Białej Podlaskiej, Michał Bekisz (Zagłębie) i Jakub Polok (Pogoń).

Trener Marcin Stefaniec

– Wiemy, że Miedź to drużyna, która w poprzednich sezonach udowodniła swoją siłę. Teraz mają delikatne problemy kadrowe, ale nadal są mocnym rywalem. Nie będzie to łatwy mecz i musimy zostawić dużo zdrowia, aby osiągnąć cel. Jedziemy po trzy punkty – opowiada trener Stefaniec.

Szkoleniowiec nie będzie mógł jeszcze skorzystać z rozgrywających, Kamila Kozycza (wraca po kontuzji, już wznowił treningi) i Michała Olichwiruka. To z pewnością osłabienie, ale dotąd zespół radził sobie bez nich i to z dobrym skutkiem.  

Zdaniem trenera AZS AWF za wcześnie jeszcze na wydawanie wiążących ocen na temat Ligi Centralnej. – Liga jest mocna, nieprzewidywalna i w każdym meczu trzeba się bić o zwycięstwo. To taka trochę nasza mała, polska Bundesliga, bo grają w niej najlepsze zespoły I-ligowe poprzednich rozgrywek. Tak naprawdę nie ma faworytów. Potwierdza to poprzednia kolejka, gdzie wicelider z Legionowa przegrał u siebie z ostatnim zespołem tabeli, bardzo dobrze grającym Śląskiem. Na dziś trudno stwierdzić kto wygra ligę? Co kolejkę układ w tabeli się może zmieniać – uważa Stefaniec.

Drugim dotąd niepokonanym zespołem w rozgrywkach jest KPR Ostrovia. Klub z Wielkopolski liderowi ustępuje tylko gorszym stosunkiem bramek. Ostrovia wybiera się na trzecie wyjazdowe spotkanie w sezonie. O punkty powalczy z MKS Wieluń.

Program 5. kolejki (z każdego meczu zaplanowana jest transmisja internetowa:

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest