30 listopada 2021

Kibice i Fundacja PGNiG pomogli młodym sportowcom

W trakcie meczu Ligi Mistrzów z FC Barceloną, Łomża Vive Kielce prowadziła zbiórkę na rzecz Szkółki Kolarskiej KSKS w Daleszycach. Dodatkowo do akcji dołączyła Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, przekazując darowiznę w wysokości 50 tys. zł na rzecz Świętokrzyskiej Fundacji Sportu, którą wręczył Prezes ZPRP Henryk Szczepański, dyrektor marketingu PGNiG Artur Murawski i prezes Superligi sp. z o.o. Piotr Należyty.

– PGNiG od lat wspiera sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Wierzymy, że zapewnienie młodym pasjonatom możliwości efektywnej nauki oraz uczestnictwa w zawodach i turniejach sportowych otworzy przed nimi drogę do profesjonalnej kariery oraz osiągania wielkich sukcesów. Gdy usłyszeliśmy o trudnej historii Szkółki Kolarskiej KSKS w Daleszycach bez wahania postanowiliśmy pomóc. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli im w jak najszybszym powrocie do treningów – podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Darowizna przekazana przez Fundację PGNiG w wysokości 50 tys. zł zostanie przeznaczona na zakup jednośladów dla młodych kolarzy. Młodzi adepci kolarstwa mogli również pojawić się w Kielcach i obejrzeć spotkanie EHF Champions League, w którym Mistrzowie Polscy podejmowali FC Barcelonę. Podczas meczu była przeprowadzona zbiórka charytatywna.

– Jednym z celów Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza jest wspieranie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni na wniosek Świętokrzyskiej Fundacji Sportu. Młodzi miłośnicy kolarstwa stracili cały swój sprzęt treningowy. Dlatego postanowiliśmy szybko zareagować na ich prośbę i pomóc im w powrocie do sportowych pasji – powiedziała Karolina Dłuska, Prezes Fundacji PGNiG.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo od lat prowadzi działania sponsoringowe na rzecz polskiego sportu. Kompleksowo wspiera jedną z wiodących dyscyplin w sporcie profesjonalnym – piłkę ręczną. Współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce obejmuje sponsoring kobiecych i męskich reprezentacji zarówno na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym. Spółka wspomaga także Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej, dofinansowuje Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP oraz jest sponsorem tytularnym rozgrywek Superligi.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest