6 grudnia 2021

SMS ZPRP Kielce

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Kielcach – Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP działa od 2017 roku.

Celem szkoły jest przede wszystkim umożliwienie młodym zawodnikom poszerzania wiedzy i umiejętności gry w piłkę ręczną, aby zdobyte doświadczenie pozwoliło im na występy w kadrze narodowej oraz najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce i Europie.

Szkoła daje zawodnikom możliwość gry na różnych szczeblach, aby krok po kroku poznawali profesjonalną odsłonę sportu.

Mając świadomość, jak ważne jest wykształcenie, szkoła w umiejętny i właściwy sposób stara się kierować młodych ludzi tak, aby gra w piłkę ręczną szła w parze ze zdobywaniem kolejnych stopni edukacyjnych.

Cele szkoły na co dzień wspiera wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz sportowa. Kadra pracująca z uczniami to doświadczeni zawodnicy i trenerzy. Trenerzy prowadzący drużyny posiadają uprawnienia trenerskie na poziomie EHF Master Coach. Nad młodzieżą czuwają:

  • Radosław Wasiak: wieloletni reprezentant Polski, były obrotowy Vive Kielce.
  • Mariusz Jurasik: reprezentant Polski, były rozgrywający Vive Kielce.
  • Rafał Bernacki: reprezentant Polski, bramkarz kieleckiego klubu, jest trenerem głównym kadry narodowej juniorów młodszych (rocznik 2004).
  • Zygmunt Kamys: trener asystent kadry narodowej juniorów (ur.2002 r. i mł.), doktorant AWF Kraków i uczestnik elitarnego szkolenia EHF Young Coaches Workshop.

Treningiem bramkarzy zajmuje się Sławomir Szmal, rekordzista pod względem ilości występów w kadrze narodowej, a także zwycięzca Ligi Mistrzów z klubem Vive Kielce.

Szkoła współpracuje także z fizjoterapeutami i trenerami przygotowania motorycznego, którzy zdobywali doświadczenie, wspierając zawodników różnych dyscyplin na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce.

Zawodnicy NLO SMS Kielce biorą udział w międzynarodowych turniejach towarzyskich reprezentując Polskę. Na co dzień grają w rozgrywkach ligi juniorów, II i I ligi seniorskiej. Absolwenci szkoły znaleźli swoje miejsce w zespołach Superligi, co jest dopełnieniem misji szkoły i spełnieniem ambicji trenerskich.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest