13 grudnia 2021

Drugie miejsce juniorów młodszych

Reprezentacja Polski juniorów młodszych zajęła drugie miejsce podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Biało-Czerwoni pokonali Czechów 29:22, a następnie zremisowali z Węgrami 29:29.

Po wygranej nad Czechami, Polacy stanęli przed trudnym zadaniem, jakim było niewątpliwie zatrzymanie faworyzowanych Węgrów. Jednak już od pierwszych minut Biało-Czerwoni narzucili rywalom swoje warunki, dzięki którym z każdą kolejną minutą podopieczni Rafała Bernackiego powiększali swoją przewagę.

Po bardzo dobrej pierwszej połowie Polacy prowadzili 19:12 i nic nie zapowiadało, że ten mecz może wymknąć się naszym spod kontroli. Dodatkowo drugą odsłonę meczu rozpoczęliśmy od dwóch trafień i na tablicy wyników widniał już wynik 21:12. Niestety Węgrzy nie zamierzali składać broni i rozpoczęli swoją szaleńczą pogoń za Biało-Czerwonymi. Na 5 minut przed końcem rywale zmniejszyli straty do 4 bramek (29:25), a tuż przed końcowym gwizdkiem zdołali doprowadzić do remisu.

W ostatnim meczu turnieju w Szczyrku Węgrzy pokonali Czechów, podobnie jak Polacy, różnicą siedmiu trafień (33:26) i z uwagi na remis w bezpośrednim starciu z Biało-Czerwonymi, o końcowym triumfie zadecydowały rzucone bramki.