11 stycznia 2022

Rok do Mistrzostw Świata 2023

11 stycznia 2023 roku rozpoczną się 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn, które zorganizują Polska i Szwecja. Pierwszy gwizdek podczas meczu otwarcia w Katowickim Spodku dokładnie za rok.

To będzie największa impreza w dziejach polskiej piłki ręcznej. Turniej potrwa od 11 do 29 stycznia. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju rozpocznie się w połowie marca 2022 roku.

Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

ERGO ARENA Gdańsk była już areną pierwszego test eventu: 4 Nations Cup z udziałem Polski, Tunezji, Holandii oraz Japonii. Kolejnym będzie dwumecz Polska – Szwecja, do którego dojdzie 17-19 marca w Orlen Arenie.

– Kiedy w 2015 roku dostaliśmy prawo organizacji mistrzostw świata wydawało się, że mamy jeszcze dużo czasu. Dziś do pierwszego meczu pozostał tylko rok. Wierzymy, że ugościmy mistrzostwa z trybunami wypełnionymi kibicami z całego świata – mówi dyrektor turnieju MŚ 2023 w Szwecji Krister Bergström.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Wszystkie areny czekają jeszcze na ostateczne inspekcje.

–  Hasło „Stick Together” to sygnał, że chcemy trzymać się razem z kibicami z całego świata. Czekamy na sportowy spektakl przy pełnych trybunach. Wierzymy, że turniej będzie promocją piłki ręcznej oraz wszystkich Miast i Regionów Gospodarzy – mówi dyrektor turnieju MŚ 2023 w Polsce Grzegorz Gutkowski.

Losowanie odbędzie się 2 lipca w Katowicach. Spodek ugości zarówno pierwszy mecz, jak i ceremonię otwarcia turnieju. Weekend finałowy odbędzie się w Sztokholmie.

Sprzedaż biletów na mecze w Szwecji już trwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com. Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Kolejnych partnerów mistrzostw świata poznamy niebawem.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest