20 stycznia 2022

Norwegia za mocna

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała w pierwszym meczu rundy głównej Mistrzostw Europy z Norwegią (42:31). O pierwsze punkty w drugiej fazie Polacy powalczą jutro ze Szwecją, a w dalszej kolejności z Rosją i Hiszpanią.

Biało-Czerwoni do meczu z reprezentacją Norwegii przystąpili wzmocnieni trzema zawodnikami. Do Bratysławy dotarł Dawid Dawydzik, zgodę na powrót uzyskał juz wczoraj Jan Czuwara i w ostaniej chwili europejska federacja dała zielone światło na grę Piotrowi Chrapkowskiemu. To wsparcie nie wystarczyło do pokonania świetnie dysponowanych w tym meczu Skandynawów.

Podopieczni Christiana Berge już w pierwszych minutach wysłali mocny sygnał Polakom, że tego meczu przegrać nie chcą. Pierwsza połowa to koncert gry jednego z najlepszych zawodników na świecie Sandera Sagosena, który nie tylko zdobywał bramki ale również asystował i bezdyskusyjnie był kluczowym zawodnikiem norweskiej ofensywy. Z dobrej gry Norwega korzystali skrzydłowi – w szczególności Sebastian Barthold (MVP) – i obrotowi. W obozie Polaków dwoił się i troił Szymon Sićko, ale to było za mało na takiego rywala. Biało-Czerwoni kontakt z reprezentacją Norwegii utrzymali tylko przez pierwszych 9 minut. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando rywala i zakończyła 6-cio bramkowym prowadzeniem.

Nie inaczej było w drugiej części meczu. Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Europy tak jak zaczęli tak kontynuowali to spotkanie sukcesywnie powiększając prowadzenie i nie tracąc ani na moment koncentracji. Polacy w tym meczu popełniali za dużo prostych błędów, które dawały rozpędzonym Norwegom okazje do wyprowadzania kontrataków. Po kilku minutach drugiej połowy Biało-Czerwoni podjęli ryzyko gry 7:6 ale ten strzał okazał się pudłem bo nawet z przewagą jednego zawodnika norweska obrona radziła sobie świetnie. Podopieczni trenera Patryka Rombla mieli w tym meczu swoje dobre momenty, ale było ich zdecydowanie zbyt mało.

Jutro (21 stycznia) reprezentacja Polski o godzinie 18.00 zmierzy się ze Szwecją. Transmisja w Eurosport 1, Metro TV i aplikacji mobilnej Eurosport Player.

Polska- Norwegia 31:42 (15:21)

Polska: Kornecki 1, Zembrzycki – Moryto 10, Sićko 6, Dawydzik 3, Jędraszczyk 2, Czuwara 2, Syprzak 2, Przybylski 2, Daszek 1, Beckman 1, Pilitowski 1, Olejniczak, Pietrasik, Krajewski, Chrapkowski.

Norwegia: Bergerud, Saeveraas – Barthold 10, Sagosen 9, Bjornsen 8, Toft 3, Tonnesen 3, Gulliksen 3, Overby 1, Gullerud 1, Reinkind 1, Solstad 1, Aga, Overjordet, Blonz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest