22 stycznia 2022

Porażka Zagłębia w Lidze Europy

W trzeciej kolejce fazy grupowej ligi Europy MKS Zagłębie Lubin przegrało z wicemistrzem Niemiec 29:19. SG BBM Bietigheim po zwycięstwie nad mistrzem Polski pozostaje samodzielnym liderem grupy B.

Podopieczne trenerki Bożeny Karkut bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i przez pierwszy kwadrans można było mieć wątpliwości kto jest faworytem tego meczu. Bez wątpienia były nim Niemki, które nie zaznały porażki od 31. marca 2021, ale Miedziowe nie przestraszyły się mocnego rywala i od pierwszych minut narzuciły swój styl gry prowadząc w 8 minucie 6:3 a potem nawet 8:4. Dobrą passę Zagłębia powoli i sukcesywnie zaczęła psuć Inger Smits, która w tym okresie gry była jedyną zawodniczką SG BBM, która nie miała problemu ze zdobywaniem bramek.

Wszystko co złe zaczęło się dla mistrzyń Polski w 21 minucie. Najpierw Xenia Smits doprowadziła do remisu (9:9) , a chwilę później po błędzie Zagłębia Trine Ostergaard wyprowadziła swój zespół na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Do końca pierwszej połowy bramki zdobywały już tylko rywalki, głównie z kontrataku po błędach Miedziowych.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gospodyń. Rozpędzone liderki bundesligi zdecydowanie kroczyły po trzecie z rzędu zwycięstwo na europejskich parkietach. Pomagała jak mogła Monika Maliczkiewicz ratując nie raz swój zespół w trudnych momentach. Trenerka Bożena Karkut kombinowała z obroną, ale mimo to zespół Karoliny Kudłacz- Gloc pewnie i zasłużenie pokonał aktualne mistrzynie Polski.

SG BBM Bietigheim – MKS Zagłębie Lubin 29:19 (16:9)

SG BBM: Szikora, Dias Moreschi – Smits I. 7, Maidhof 6, Ostergaard 5, Smits X. 3, Schulze 2, Kudłacz- Gloc 1, Naidzinavicius 1, Snelder 1, Jorgensen 1, Behrend 1, Mala 1, Lauenroth, Dulfer.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Galińska 6, Kochaniak-Sala 4, Łabuda 3, Grzyb 2, Górna 1, Zawistowska 1, Matieli 1, Noga 1, Hartman, Miłek, Drabik, Milojevic.