23 lutego 2022

Motor Zaporoże bez szans w Hali Legionów

W 12 kolejce Ligi Mistrzów Łomża Vive Kielce pewnie pokonała Motor Zaporoże 33:27. Zwycięstwo w Hali Legionów jest 9 triumfem drużyny Talanta Dujszebajewa w elitarnych rozgrywkach.

Wynik spotkania otworzył kapitalny rzut Szymona Sićko z dwóch nóg i był to początek pięknego wieczoru w Kielcach. Skoncentrowani mistrzowie Polski od pierwszych minut narzucili rywalowi swój styl gry i już w pierwszych minutach wypracowali sobie bezpieczny dystans do rywala. W 6 minucie po bramce Alexa Dujszebajewa Łomża Vive Kielce prowadziła 6:2, a dwie minuty później przewaga gospodarzy urosła do 6 trafień. Znakomicie w tej części meczu wyglądała współpraca rozgrywających z obrotowymi. Wobec nieobecności Sigvaldiego Gudjonssona mecz na prawym skrzydle rozpoczął Artsiom Karaliok, który wspólnie z Nicolasem Tournatem notorycznie nękał rywala.

Swoje bardzo dobre momenty notował również w kieleckiej bramce Mateusz Kornecki, który w starciu z Motorem Zaporoże pojawił się od pierwszych minut. Reprezentant Polski kilkukrotnie w sposób spektakularny zatrzymał rywali. Łomża Vive Kielce do przerwy prowadziła 19:13 i w pełni kontrolowała przebieg spotkania.

Nie inaczej było w drugiej części meczu. Talant Dujszebajew ani na moment nie musiał martwic się o wynik. Jego zespół solidnie realizował założenia taktyczne, elimimując w dużym stopniu najgroźniejsze ogniwa mistrza Ukrainy. Zupełnie niewidoczny był Viaczesław Bokhan, a w drugiej linii tylko dobre momenty notował Aidenas Malsinskas, Borys Pukhowski i Dmytro Horiha. Kielczanie podobnie jak tydzień temu bez większych problemów rozprawili się z rywalem inkasując drugi raz w tym roku komplet punktów.

Do zakończenia fazy grupowej mistrzom Polski zostały dwa mecze. Na wyjeździe z Telekomem Veszprem i w domu z Dinamem Bukareszt.

Łomża Vive Kielce – Motor Zaporoże 33:27 (19:13)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Tournat 8, Moryto 7, Sićko 5, Thrastarson 3, Karalek 3, Nahi 2, Dujszebajew A. 2, Sanchez 1, Olejniczak 1, Surgiel 1, Vujović, Karacić, Dujszebajew D.

Motor: Komok, Viunik – Horiha 5, Malasinskas 4, Pukhowski 4, Vasiliev 4, Denysov 3, Turchenko 3, Bokhan 3, Kubatko 1, Tilite , Kasai, Molina, Dontsov, Kravtchenko, Sebetić.