6 marca 2022

W rewanżu lepsza Norwegia B

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet w drugim meczu towarzyskim, rozgrywanym w norweskim Larvik, nieznacznie uległa Norwegii B. W rewanżu Skandynawki były lepsze o jedno trafienie (32:31).

Wynik spotkania otworzyła Aleksandra Rosiak. Polki grały skutecznie i w 10 minucie prowadziły już 6:3. W kolejnych minutach Biało-Czerwone zanotowały okres słabszej gry i rywalki doprowadziły do remisu (15:15). Od tego momentu to one nadawały rytm i kontrolowały przebieg boiskowych zdarzeń. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy prowadziły już różnicą pięciu trafień utrzymując ten dystans wobec Polek do 30 minuty. W ekipie Arne Senstada nie najlepiej funkcjonował powrót do obrony i sama defensywa. W konsekwencji Skandynawki zdołały w 30 minut rzucić Polkom 20 bramek.

Rozmiary strat do Norweżek w drugiej części meczu pierwsza zmniejszyła Rosiak. Rozgrywająca reprezentacji Polski obok Sylwii Matuszczyk była najskuteczniejszą zawodniczką kadry w rewanżu. Dwie bramki z rzędu Emilii Galińskiej sprawiły, że Polki złapały kontakt z rywalkami. Minutę później do remisu doprowadziła wspomniana Rosiak. Niestety w tym meczu podopieczne Arne Senstada nie poszły za ciosem. Lepsze w końcówce były gospodynie i to one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa.

Norwegia B – Polska 32:31 (20:15)

Polska: Płaczek, Maliczkiewicz, Zima – Rosiak 9, Matuszczyk 7, Wołoszyk 4, Galińska 4, Łabuda 3, Roszak 1, Szynkaruk 1, Zawistowska 1, Kopańska 1, Nocuń, Płomińska, Kobylińska, Górna, Więckowska, Żukowska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest