11 marca 2022

Juniorzy zaczynają walkę o medale MP

W piątek, 11 marca, w płockiej Orlen Arenie rozpocznie się rywalizacja o medale mistrzostw Polski juniorów. Turniej potrwa do soboty. Szansę na złoto mają drużyny z Kielc, Tarnowa, Legnicy i Płocka.

Tydzień temu turniej w Kwidzynie wyłonił medalistki Mistrzostw Polski Juniorek. Czas na rozstrzygnięcia w kategorii panów. Finałowe zmagania zainauguruje mecz Pałacu Młodzieży Tarnów z Siódemką Legnica. Obie ekipy miały już okazję rywalizować ze sobą w 1/8 MPJM. Dokładnie 4 lutego. Wtedy górą był zespół trenera Piotra Będzikowskiego (34:30).

-Tamto zwycięstwo to już historia – mówi szkoleniowiec Siódemki Huras Legnica. Półfinał Mistrzostw Polski to mecz zupełnie innej wagi. Szanse oceniam 50/50.

Z Piotrem Będzikowskim zgadza się trener rywali – Szczepan Greczyński. Szkoleniowiec Pałacu Młodzieży Tarnów w piątkowym starciu z Legnicą liczy przede wszystkim na dobrą dyspozycję swoich bramkarzy.

– W meczu 1/8 to my dyktowaliśmy warunki na boisku. Niestety tylko do 40 minuty. Jeśli chcemy zagrać w sobotę o złoto musimy grać równo przez 60 minut – uważa szkoleniowiec z Tarnowa.

Półfinał numer dwa, pomiędzy Płockiem a Kielcami z powodzeniem można by określić mini Świętą Wojną chociaż Aleksander Litowski, trener Vive, patrzy na to zupełnie inaczej.

– Święta Wojna? Nie… Wcale tak nie uważam. Dla nas to będzie normalny mecz. O tym kto wygra zadecyduje dyspozycja dnia.

Trochę odmienne zdanie w tej kwestii ma Płock. Trener Robert Jankowski w piątek o 17.30 spodziewa się mocnego wsparcia z trybun Orlen Areny. Niezależnie od kategorii wiekowej mecze z Kielcami zawsze przyciągają kibiców na trybuny – twierdzi szkoleniowiec Wisły. Zgadzam się z trenerem Litowskim, kluczowa będzie dyspozycja dnia, ale stawiam na swój zespół – kończy Jankowski.

Niezależnie od przynależności klubowej, każdy z trenerów mówi jednym głosem kiedy pojawia się temat faworyta turnieju. Jak w każdym dobrym Final Four każdy może wygrać z każdym. 25% szans będzie miał każdy uczestnik. Młodzież jest nieprzewidywalna, a faworyta niech zweryfikuje boisko.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów będzie można śledzić na żywo na profilu Handball Polska. Transmisję z Orlen Areny rozpoczniemy w piątek o godz.15.00. Uroczyste rozpoczęcie Final Four odbędzie się w przerwie między piątkowymi meczami.

Piątek:

15:00 I Półfinał: 

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – MSPR Siódemka-Huras Legnica

17:30 II Półfinał: 

Orlen Wisła Płock – KS VIVE I Kielce

Zwycięzcy meczów półfinałowych zagrają w sobotę w wielkim finale. Przegrani spotkają się wcześniej w meczu o brązowy medal. Poniżej przedstawiamy rozkład sobotnich spotkań.

Sobota:

10:30 Mecz o III miejsce

12:30 Finał

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest