1 kwietnia 2022

Zapowiedź 21 kolejki Ligi Centralnej

Już tylko sześć kolejek dzieli nas od zakończenia debiutanckiego sezonu Ligi Centralnej. Czas na 21 serię. Wszystkie spotkania w ramach tej kolejki odbędą się w sobotę.

21 kolejka swoje zmagania rozpocznie w sobotnie południe we Wrocławiu. Jednak zapowiedź tego co wydarzy się jutro zaczynamy od końca. Lider rozgrywek ARGED KPR Ostrovia zmierzy się z KPR Legionowo i oprócz faktu, że jest to mecz na szczycie tabeli Ligi Centralnej stawką będzie awans do PGNiG Superligi. Do pełni szczęścia gościom wystarczy remis. Gospodarze od powrotu na parkiet w styczniu prezentują się znakomicie i z pewnością będą chcieli popsuć znakomity sezon Ostrovii. Hit 21 kolejki Ligi Centralnej rozpocznie się o godzinie 19.00 w IŁ Capital Arenie w Legionowie.

Również o 19.00 swoje spotkanie rozpocznie Warmia Energa Olsztyn.  Gospodarze zagrają na własnym parkiecie z MKS-em Grudziądz. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Dodatkowo w pierwszej rundzie Warmiacy byli lepsi w Grudziądzu tylko o jedno trafienie.

Zajmująca dziesiątą pozycję Padwa Zamość zagra z Orlenem Upstream a dziewiąty MKS Wieluń z Akademikami z Białej Podlaskiej. W obu spotkaniach faworytem będą goście.

Ciekawie powinno być również w meczu Nielby z Żukowem. Zwycięstwo gospodarzy może oznaczać awans w ligowej tabeli o jedno oczko. W pierwszej rundzie lepsza była Nielba pokonując w Żukowie sobotniego rywala 36:34.

Ostatnie dwa spotkania 21 kolejki odbędą się w Gorzowie i we Wrocławiu. Śląsk podejmie Zagłębie Sosnowiec, a Budnex Siódemkę Huras Legnica. Porażka Śląska na własnym parkiecie będzie oznaczać utratę szóstej lokaty w tabeli Ligi Centralnej. Podobny los spotka Stal jeśli Orlen Upstream wygra z Padwą a Budnex zmarnuje atut własnego parkietu.

Mecze 21 kolejki Ligi Centralnej można śledzić na żywo na kanałach społecznościowych poszczególnych klubów.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest