7 kwietnia 2022

Konferencja prasowa MP Masters Kalisz 2022

Po raz trzeci do Kalisza zawitają Mistrzostwa Polski Masters. 7 kwietnia w kaliskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa tego wydarzenia. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 10-12 czerwca.

Małgorzata Rola, była reprezentantka Polski i zawodniczka lubelskiego klubu oraz Bartosz Jurecki, były kadrowicz i medalista mistrzostw świata. Prawdopodobnie takie gwiazdy szczypiorniaka zobaczymy m.in w czerwcu na kaliskich parkietach. Rodzinna atmosfera oraz duch rywalizacji sportowej będą towarzyszyły zespołom z całej Polski.

Dziś w kaliskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa MP Masters 2022. Wzięli w niej udział prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, I wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Bogdan Sojkin, wiceprezes Wielkopolskiego Klubu Piłki Ręcznej i prezes Miejskiego Klubu Sportowego w Kaliszu Błażej Wojtyła, przedstawiciel Rektora Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie oraz Aneta Staniszewska, Prezeska Fundacji „Klucz”. Konferencja była okazją do przekazania informacji na temat przygotowań z zakresu organizacji MP Masters Kalisz 2022. Zaprezentowano również oficjalną koszulkę tegorocznej imprezy.

Podziękowania wobec współorganizatorów oraz sponsorów przedstawił prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno, Jarosław Łuczak:

Po raz trzeci dostaliśmy od Polskiego Związku Piłki Ręcznej możliwość organizacji Mistrzostw Polski Masters, największej tegorocznej imprezy sportowej w Kaliszu. (…) Impreza rozpocznie się pokazowym meczem szmacianką na trawie. Rozgrywki będą obywały się w pięciu halach sportowych. Jesteśmy przygotowani do przyjęcia 50 drużyn, w tej chwili zgłosiły się 24 zespoły. Turniej będzie w pięciu kategoriach wiekowych – kobiety +35, mężczyźni +35, +45, +50 i +55. Po całej imprezie będziemy mieli pięciu mistrzów Polski.powiedział Jarosław Łuczak, prezes Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz

Wśród uczestników konferencji głos zabrał także Bogdan Sojkin, odpowiedzialny za finanse wiceprezes związku Piłki Ręcznej w Polsce:

“Chciałbym podziękować władzom miasta i organizatorom za to, że w tych trudnych czasach podjęli się organizacji Mistrzostw Polski Masters. Kalisz, a w zasadzie Szczypiorno, to kolebka polskiej piłki ręcznej. To w jakiś sposób położyło podwaliny pod to, że Kalisz ma piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Mistrzostwa Mastersów tradycyjnie odbywają się już Kaliszu, trzecie po dwuletniej przerwie. Sądzę, że jest to ciekawa impreza z tego względu, że takie rozgrywki zaczynają mieć rangę Mistrzostw Europy”dodał Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Mimo niełatwych czasów, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski wyraził zadowolenie z możliwości goszczenia takiej imprezy w naszym mieście:

“Bardzo się cieszę, że taka impreza w Kaliszu będzie się odbywać, pomimo ciężkich czasów jakie nastały dla samorządów. Wydarzenie wpisuje się idealnie w kaliskie klimaty piłki ręcznej. Mamy ekstraklasowy zespół oraz jest to także element tożsamości naszego miasta. Wszyscy wiemy, że szczypiorniak powstał w Szczypiornie, które teraz jest częścią Kalisza. Liczmy na fajną imprezę. Około 500 osób przyjedzie do Kalisza. Liczymy na bardzo rodzinną atmosferę na hali. Będzie to gratka dla kibiców” Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

Podczas meczów będą odbywać się także licytacje organizowane przez Fundację “Klucz”. Do zdobycia będzie między innymi oficjalna koszulka imprezy. Każdy kto zamówi taki trykot do dnia 15. maja otrzyma koszulkę dedykowaną nazwiskiem. Strategicznym sponsorem MP Masters 2022 w Kaliszu jest PGNiG, a głównym sponsorem imprezy, a także fundatorem nagród lokalna firma 3D Smart.

Szczegóły dotyczące rejestracji zawodników i drużyn oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zachęca i zaprasza wszystkich pasjonatów piłki ręcznej do wzięcia udziału w czerwcowej imprezie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest