14 kwietnia 2022

Po Mistrzach Europy czas na Mistrzów Świata

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zagra dzisiaj towarzysko z reprezentacją Danii. W kopenhaskiej Royal Arenie Polacy wystąpią bez Arkadiusza Moryto, Przemysława Krajewskiego, Adama Morawskiego i Michała Daszka.

To drugi tak arcytrudny i wymagający rywal na drodze Biało-Czerwonych w ostatnich kilku tygodniach. Po towarzyskich meczach ze Szwecją czas na srebrnych medalistów Igrzysk Olimpijskich z Tokio, i mistrzów świata. Drużyna Patryka Rombla z Duńczykami zagra po raz 81. Do tego spotkania Polacy przystąpią osłabieni brakiem czterech bardzo istotnych graczy. Moryto, Krajewski, Morawski i Daszek to nazwiska, bez których dzisiaj ciężko wyobrazić sobie skład reprezentacji Polski. Cala czwórka nie zagra z powodu drobnych problemów zdrowotnych.

Zdecydowanym faworytem wieczornego meczu będą gospodarze, którzy w Royal Arenie pożegnają dzisiaj jednego ze swoich wybitnych graczy. Lasse Svan po sezonie zakończy karierę, a mecz z Polską dla 38 – letniego skrzydłowego reprezentacji Danii będzie 246 i zarazem ostatnim w narodowych barwach.

Zupełnie inny scenariusz jawi się przed prawoskrzydłowym reprezentacji Polski. Pod nieobecność Moryty, swoją szanse w kadrze otrzymał Jakub Szyszko. Dla 21-letniego zawodnika MMTS-u Kwidzyn kopenhaska Royal Arena będzie miejscem debiutu w kadrze seniorów. Wspólnie z Dawidem Fedeńczakiem zastąpią nieobecnych na prawym skrzydle.

45 porażek, 3 remisy i 32 zwycięstwa to bilans Biało-Czerwonych ze Skandynawami. Obie drużyny będą miały możliwość wpisania do meczowego protokołu 18 zawodników. W składzie Duńczyków zabraknie kontuzjowanych Mikkela Hansena i Mathiasa Gidsela. Do kadry gospodarzy wraca klubowy kolega Piotra Chrapkowskiego – Michael Damgaard.

Mecz Dania-Polska rozpocznie się o godzinie 20.15. Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi duńska telewizja TV2. Związek Piłki Ręcznej w Polsce dokonał wszelkich starań w kwestii nabycia praw do tego meczu. Pierwotnie planowano udostępnić sygnał na platformie Youtube Handball Polska. Niestety duńska telewizja nie wyraziła zgody na tego typu rozwiązanie.

Skład reprezentacji Danii na mecz z Polską

Bramkarze
Niklas Landin, THW Kiel     
Kevin Møller, SG Flensburg-Handewitt

Skrzydłowi
Magnus Landin, THW Kiel  
Emil Jakobsen, SG Flensburg-Handewitt 
Hans Lindberg, Füchse Berlin
Johan Hansen, TSV Hannover-Burgdorf
Lasse Svan, SG Flensburg-Handewitt

Obrotowi
Simon Hald, SG Flensburg-Handewitt
Magnus Saugstrup, SC Magdeburg
Anders Zachariassen, GOG Håndbold

Rozgrywający
Henrik Møllgaard, Aalborg Håndbold
Mads Mensah, SG Flensburg-Handewitt
Jacob Holm, Füchse Berlin
Michael Damgaard, SC Magdeburg
Lasse Andersson, Füchse Berlin
Simon Pytlick, GOG Håndbold
Jacob Lassen, Bjerringbro-Silkeborg Håndbold
Niklas Kirkeløkke, Rhein-Neckar Löwen

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest