14 kwietnia 2022

KPR Gminy Kobierzyce w finale pgnig pucharu polski

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce w imponującym stylu awansowały do finału PGNiG Pucharu Polski. Bramkę na wagę awansu z rzutu wolnego, po regulaminowym czasie gry zdobyła Vitoria Macedo. W finale zawodniczki z Kobierzyc zmierzą się z MKS Zagłębiem Lubin.

Od samego początku spotkanie układało się jednak pod dyktando MKS FunFloor Perły Lublin. Brązowe medalistki z ubiegłego sezonu, na starcie zbudowały 2-3 bramkową przewagę, co pozwoliło im kontrolować przebieg pierwszej połowy, która zakończyła się prowadzeniem drużyny z Lublina 17:15.

KPR Gminy Kobierzyce nie zamierzał jednak składać broni. Już na samym początku drugiej połowy przyjezdne zdobyły dwie bramki, które pozwoliły dogonić rywalki. Od tego momentu w hali Globus mieliśmy to, co w piłce ręcznej najpiękniejsze czyli ogromne emocje. Jedna i druga drużyna naprzemiennie wychodziły na minimalne prowadzenie. Tuż przed końcową syreną na tablicy wyników widniał remis 26:26 i wiele wskazywało, że kibiców w Lublinie będą czekały dodatkowe emocje. Jednak równo z końcową syreną sędzia podyktował dla KPR-u Gminy Kobierzyce rzut wolny, do którego podeszła Vitoria Macedo i mimo bloku złożonego z całej drużyny MKS-u oddała celny rzut w samo okienko bramki.

Dzięki temu trafieniu KPR Gminy Kobierzyce awansował do finału PGNiG Pucharu Polski, w którym zmierzy się z MKS Zagłębiem Lubin. Finał podobnie jak w zeszłym roku, zostanie rozegrany w Gnieźnie 28 maja.

MKS FunFloor Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 26:27 (17:15).

MKS FunFloor Perła Lublin: Razum, Gawlik, Wdowiak – Płomińska 7, Szarawaga 2, Więckowska 2, Byzdra, Beganovic 1, Szynkaruk 2, Tatar, Pietras 4, Anastacio, Roszak 2, Achruk 5, Portasińska 1.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Olek, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 5, Buklarewicz 5, Janas 7, Kozioł, Ważna 1, Ivanović, Despodovska 2, Shupyk 5, Wicik, Macedo 2.