14 kwietnia 2022

Dobre otwarcie Juniorów w Lagoa

W pierwszym meczu w Lagoa reprezentacja Polski Juniorów pewnie i wysoko pokonała Niderlandy 34:21. Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie gospodarz turnieju – Portugalia.

Choć wynik meczu otworzyli Niederlandczycy to pierwsza połowa zdecydowanie przebiegała pod dyktando Polaków. Pierwsze bramki dla kadry zdobył Ignacy Jaworski. Potem kolejne dołożył Patryk Wasiak i polscy juniorzy w 6 minucie prowadzili już 4:1. Nie pomógł czas wzięty przez szkoleniowca Niderlandów. Drużyna Freeka Gielena rzutową niemoc przełamała dopiero w 9 minucie. Wówczas Biało-Czerwoni prowadzili już 10:5.

W drużynie Rafała Bernackiego bardzo dobrze funkcjonowała defensywa do spółki z Bartoszem Szczepanikiem. Bramkarz reprezentacji Polski do przerwy dał się pokonać zaledwie 9-krotnie. Na parkiecie portugalskiego Lagos szalał również Patryk Wasiak. Kapitan kadry juniorów dobrze współpracował z obrotowymi i prezentował wysoką skuteczność rzutową. Polacy na przerwę zeszli z przewagą 11 trafień /20:9/.

Przerwa między pierwszą a drugą połową niewiele zmieniła w obrazie gry Niderlandów. Dominacja Biało-Czerwonych trwała w najlepsze. W 41 minucie juniorzy prowadzili już 25:13. Rafał Bernacki w drugiej części meczu desygnował do bramki Sebastiana Pieńkowskiego, a ten bronił polskiej bramki równie solidnie jak Szczepanik.

Polscy juniorzy grali równo i z każdą minutą powiększali prowadzenie nad rywalem. Konsekwetna gra w ataku stwarzała mnóstwo dobrych sytuacji dla naszych obrotowych. Na pięć minut przed końcem meczu zespół Rafała Bernackiego prowadził 33:21 i było jasne, że w meczu inaugurującym trzydniowy turniej w Portugalii Polska zanotuje pierwsze zwycięstwo. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 34:22.

Dobrze rozpoczęliśmy turniej. Nie znaliśmy przeciwnika, więc postawiliśmy na realizację swoich założeń w ataku i obronie. Narzuciliśmy rywalowi swoje warunki  gry i utrzymaliśmy kontrolę wyniku do końca spotkania. Teraz czas na regenerację i przygotowanie taktyczne do meczu z Portugalią – powiedział po spotkaniu kapitan reprezentacji juniorów, Patryk Wasiak.

Jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego Biało- Czerwoni zagrają z gospodarzem turnieju, Portugalią.

Polska – Niderlandy 34:22 /20:9/

Polska – Szczepanik, Pieńkowski – Wasiak 6, Tokarz 4, Rybarczyk 4, Jaworski 3, Sladkowski 3, Koztowski 3, Jagielski 2, Marchewka 2, Sarnowski 1, Koc 1, Welcz 1, Pruszkowski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest