14 kwietnia 2022

Dobre otwarcie Juniorów w Lagoa

W pierwszym meczu w Lagoa reprezentacja Polski Juniorów pewnie i wysoko pokonała Niderlandy 34:21. Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie gospodarz turnieju – Portugalia.

Choć wynik meczu otworzyli Niederlandczycy to pierwsza połowa zdecydowanie przebiegała pod dyktando Polaków. Pierwsze bramki dla kadry zdobył Ignacy Jaworski. Potem kolejne dołożył Patryk Wasiak i polscy juniorzy w 6 minucie prowadzili już 4:1. Nie pomógł czas wzięty przez szkoleniowca Niderlandów. Drużyna Freeka Gielena rzutową niemoc przełamała dopiero w 9 minucie. Wówczas Biało-Czerwoni prowadzili już 10:5.

W drużynie Rafała Bernackiego bardzo dobrze funkcjonowała defensywa do spółki z Bartoszem Szczepanikiem. Bramkarz reprezentacji Polski do przerwy dał się pokonać zaledwie 9-krotnie. Na parkiecie portugalskiego Lagos szalał również Patryk Wasiak. Kapitan kadry juniorów dobrze współpracował z obrotowymi i prezentował wysoką skuteczność rzutową. Polacy na przerwę zeszli z przewagą 11 trafień /20:9/.

Przerwa między pierwszą a drugą połową niewiele zmieniła w obrazie gry Niderlandów. Dominacja Biało-Czerwonych trwała w najlepsze. W 41 minucie juniorzy prowadzili już 25:13. Rafał Bernacki w drugiej części meczu desygnował do bramki Sebastiana Pieńkowskiego, a ten bronił polskiej bramki równie solidnie jak Szczepanik.

Polscy juniorzy grali równo i z każdą minutą powiększali prowadzenie nad rywalem. Konsekwetna gra w ataku stwarzała mnóstwo dobrych sytuacji dla naszych obrotowych. Na pięć minut przed końcem meczu zespół Rafała Bernackiego prowadził 33:21 i było jasne, że w meczu inaugurującym trzydniowy turniej w Portugalii Polska zanotuje pierwsze zwycięstwo. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 34:22.

Dobrze rozpoczęliśmy turniej. Nie znaliśmy przeciwnika, więc postawiliśmy na realizację swoich założeń w ataku i obronie. Narzuciliśmy rywalowi swoje warunki  gry i utrzymaliśmy kontrolę wyniku do końca spotkania. Teraz czas na regenerację i przygotowanie taktyczne do meczu z Portugalią – powiedział po spotkaniu kapitan reprezentacji juniorów, Patryk Wasiak.

Jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego Biało- Czerwoni zagrają z gospodarzem turnieju, Portugalią.

Polska – Niderlandy 34:22 /20:9/

Polska – Szczepanik, Pieńkowski – Wasiak 6, Tokarz 4, Rybarczyk 4, Jaworski 3, Sladkowski 3, Koztowski 3, Jagielski 2, Marchewka 2, Sarnowski 1, Koc 1, Welcz 1, Pruszkowski.