15 kwietnia 2022

Drugie zwycięstwo Juniorów w Lagoa

Reprezentacja Polski Juniorów wygrała drugi mecz w turnieju towarzyskim w Lagoa. Biało-Czerwoni pokonali gospodarza turnieju, Portugalię 34:29.

Początek meczu należał do gospodarzy. Po bramce Xaviera Barbosy Portugalia prowadziła 2:0. Chwilę później nawet 6:3. Trzybramkowe prowadzenie było najwyższym jakie uzyskali rywale Polaków. W 7 minucie po bramce Jakuba Curzytka zespół Rafała Bernackiego złapał kontakt, a pierwsze prowadzenie naszym juniorom dał w 13 minucie Szymon Koc. Od tego momentu Biało-Czerwoni utrzymywali prowadzenie, ale nieznaczne. Rywal grał skutecznie i nie pozwolił sobie na stratę większą niż dwie bramki. Na przerwę juniorzy zeszli z prowadzeniem, ale zaledwie jednobramkowym /17:16/.

Drugą połowę Polacy rozpoczęli skuteczną akcją Krystiana Marchewki, którą na bramkę z rzutu karnego zamienił Patryk Wasiak. Kapitan reprezentacji juniorów pewnie egzekwował siódemki. Pomylił się dopiero w 35 minucie. Zespół Rafała Bernackiego prowadził wówczas 20:18. Wszystko co dobre w tym meczu zaczęło się dla Polaków od 43 minuty. Ostatni kwadrans był zdecydowanie najlepszym okresem gry Biało-Czerwonych. Bo bramce Franciszka Wierzbickiego juniorzy uzyskali trzybramkowe prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Obrotowy reprezentacji Polski był najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu z gospodarzem turnieju.

W 50 minucie przy stanie 25:28 o czas poprosił szkoleniowiec Nuno Santos, ale przerwa na żądanie nie wniosła nic dobrego do gry jego zespołu. Podopieczni Rafała Bernackiego powiększyli prowadzenie do 4 trafień, a dwie minuty później do 6. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:34.

Cieszymy się ze zwycięstwa, ale czujemy lekki niedosyt ponieważ przebieg meczu mógł być spokojniejszy. Popełniliśmy dużo błędów, które nie powinny się wydarzyć. Na pewno przed nami jeszcze sporo pracy nad jakością i odpowiedzialnością w grze – powiedział po spotkaniu Rafał Bernacki.

Portugalia – Polska 29:34 /16:17/

Polska – Pieńkowski, Szczepanik – Wierzbicki 8, Wasiak 7, Marchewka 4, Tokarz 4, Curzytek 2, Koztowski 2, Jaworski 1, Jagielski 1, Sarnowski 1, Welcz 1, Sladkowski, Pruszkowski, Rybarczyk.