4 maja 2022

Podsumowanie 23 kolejki Ligi Centralnej

Liga centralna na finiszu. Do zakończeni rozgrywek zostały już tylko trzy kolejki. Za nami 23. Rywalizacja w tej serii trwała trzy dni i standardowo przyniosła niespodzianki.

Pierwsza z nich miała miejsce w Zamościu. Będąca na czwartym miejscu gorzowska Stal przegrała na wyjeździe z Padwą. O wysokim zwycięstwie przesądziła druga połowa. Do przerwy drużyna Oskara Serpiny była w grze i prowadziła jednym trafieniem. Drugie trzydzieści minut przegrała z gospodarzem 19:10.

Po raz kolejny w drugiej części sezonu na własnym parkiecie zaskoczyła Warmia Energa Olsztyn. Tym razem w Biskupcu ulegli Akademicy z Białej Podlaskiej. Będący na trzeciej pozycji AZS-AWF nie zdołał mimo walki zgarnąć kompletu punktów. O dwa trafienia lepsi okazali się gospodarze.

23 kolejkę otworzył mecz MKS-u Wieluń z Siódemką Legnica. Górą byli gospodarze, ale młodziutka drużyna z Dolnego Śląska powalczyła na wyjeździe.

Blisko punktów był Autoinwest Żukowo, który na terenie przyszłego superligowca uległ, ale nieznacznie. Goście w Arenie Ostrów rzucili aż 36 bramek, ale ARGED zdobył ich o dwie więcej i po raz kolejny w tym sezonie dopisał komplet ligowych punktów.

Brak kibiców absolutnie nie przeszkodził Nielbie w pewnym zwycięstwie nad MKS-em Grudziądz. Ciekawie było tylko do przerwy. W drugiej połowie goście zdołali zdobyć tylko 9 bramek. Siódma porażka z rzędu i spadek na ostatnie miejsce w ligowej tabeli stał się faktem.

Z kolei KPR Legionowo zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Zagłębie Sosnowiec podreperowało w końcówce spotkania wynik, ale w piątkowy wieczór w IŁ Capital Arenie było tłem dla gospodarzy. Drużyna duetu Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego od stycznia 2022 w regulaminowym czasie gry przegrała zaledwie raz.

Serią rzutów karnych zakończył się mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Orlenem Upstream SRS Przemyśl. W niej lepsi o dwa trafienia byli goście. MVP spotkania wybrano Wojciecha Granowskiego. Siedemnastoletni zawodnik poprowadził w drugiej połowie grę Śląska Wrocław Handball oraz zdobył 8 bramek. Gospodarze na pocieszenie zainkasowali jeden punkt.