20 maja 2022

BeachHandball 3.. 2.. 1.. Start!

21 maja rozpoczniemy kolejny sezon „plażówki”. Tegoroczne rozgrywki w tej odmianie piłki ręcznej zainauguruje Puchar Polski w Inowrocławiu. Sezon 2022 będzie bogaty w imprezy krajowe i międzynarodowe. Po raz szósty sponsorem strategicznym projektu jest PGNiG S.A.

Miniony sezon PGNiG Summer Superligi, pomimo panujących restrykcji epidemicznych okazał się pod wieloma względami rekordowy. Wzrosty liczby drużyn występujących na polskich boiskach plażowych, najwyższy w historii ekwiwalent marketingowy czy transmisja telewizyjna z finałowego turnieju w Darłowie pokazały, że beachhandball cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju.

Sezon 2022 zainauguruje turniej finałowy o Puchar Polski w nowej formule. W Inowrocławiu, już jutro na piasek wybiegną 23 drużyny kobiet i mężczyzn. 11 czerwca również w Inowrocławiu odbędzie się pierwszy turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga będący Memoriałem Andrzeja Grabowskiego i Krzysztofa Pańki. W tym roku rozgrywki PGNiG Summer Superligi obejmują sześć turniejów o mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Po raz kolejny w plażówkę zagramy m.in. w Starych Jabłonkach, Monta Beach w Warszawie czy Stadion Letni w Gdańsku. Sezon zakończy turniej finałowy 5-7 sierpnia, który w tym roku odbędzie się w Płocku.

Kalendarz PGNiG Summer Superligi na sezon 2022

11-12.06 – Inowrocław
18-19.06 – Warszawa
25-26.06 – Stare Jabłonki
15-17.07 – Bielsko-Biała
30-31.07 – Gdańsk  
5-7.08 – Płock (Finał MP)

Wszyscy, którzy w tym roku przyjadą do Gdańska czeka nie lada gratka bowiem w trójmieście będziemy gospodarzem pierwszego turnieju IHF Global Tour. A w czerwcu ogromne emocje czekają wszystkich fanów Biało-Czerwonych. Młodzieżowa reprezentacja Polski w czerwcu zagra po raz pierwszy w historii na Mistrzostwach Świata. Polki drogę do awansu na tę międzynarodową imprezę rozpoczęły na mistrzostwach Europy w Warnie (Bułgaria). W lipcu 2021 roku podopieczne Karoliny Pedy wywalczyły piąte miejsce – najwyższe spośród wszystkich kadr Polski występujących na piasku nad Morzem Czarnym, i jednocześnie najlepsze w historii występów juniorek na mistrzostwach Europy. W Grecji powalczą o historyczny wynik.

Z kolei reprezentacje juniorów i juniorek /U-16/ w dniach 7-10 lipca wezmą udział w Mistrzostwach Europy. W Pradze również seniorskie reprezentacje kobiet i mężczyzn powalczą w eliminacjach do ME 2023 w Portugalii.

W kategoriach młodzieżowych w ramach SSM odbędą się Mistrzostwa Polski:

– kategoria młodzik/młodziczka – finał odbędzie się w Lublińcu 16-17 lipca

– kategoria junior młodszy/juniorka młodsza – finał odbędzie się w Sulejowie 23 -24 lipca

– kategoria juniorka/junior – finał odbędzie się w Kątach Wrocławskich 2-3 sierpnia

Po raz drugi piłka ręczna plażowa będzie gościć na OOM /Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/, której gospodarzem w tym roku będzie Małopolska. Finały OOM zostaną rozegrane na boiskach w Nowej Hucie.

Na tegoroczny kalendarz z satysfakcją patrzy Członek Zarządu ZPRP ds. Piłki Ręcznej Plażowej Marcin Kobylarz.

– Chcemy utrzymać i dynamicznie rozwijać piłkę ręczną plażową w Polsce. Ta dyscyplina zyskuje coraz większą popularność w Europie i na świecie. Bardzo mocno liczę na dalsze wsparcie naszych sponsorów i sympatyków. Bez ich wsparcia byłoby nam trudniej budować beachhandball w Polsce. Niezwykle ważna jest również owocna współpraca z klubami piłki ręcznej halowej. Na tym etapie rozwoju „plażówki” jest ona kluczowa.

Dotychczas finały PGNiG Summer Superligi odbywały się w Darłowie. W tym sezonie gospodarz turnieju wieńczącego sezon się zmieni. Wszystko wskazuje na to, że zmieni się jednak nadawca transmisji. Ubiegłoroczny finał cieszył się ogromnym zainteresowaniem a przeprowadzona druga transmisja telewizyjna, z klubowych rozgrywek piłki ręcznej plażowej po raz kolejny dotarła do setek tysięcy widzów.

W tym roku TVP Sport najprawdopodobniej po raz trzeci pokaże Finał PGNiG Summer Superligi. Tytułu Mistrzów Polski broni Petra Płock, a złota u Pań tradycyjnie GRU Juko Piotrków Trybunalski.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest