21 maja 2022

Medale MPJMK rozdane

Znamy medalistki Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W Zabrzu na podium stanęły MKS PR Gniezno, KS Zgoda Ruda Śląska i MKS Victoria Świebodzice. Gospodynie turnieju poza podium.

Mecz o III miejsce
SPR Pogoń 1945 II Zabrze – MKS Victoria Świebodzice 27:34 /10:16/

Podrażniona wczorajszą porażką w półfinale Victoria Świebodzice od pierwszych minut narzuciła gospodyniom turnieju warunki meczu o brąz. W 15. minucie przedstawicielki Dolnego Śląska prowadziły 8:5 i od tego momentu ich przewaga rosła bądź wahała się w okolicach 5-6 bramek. Ciekawie zrobiło się w 46. minucie kiedy Pogoń zbliżyła się do rywalek na dwa trafienia /21:23/. Na tylko tyle pozwoliły gospodyniom podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans. Chwilę później Victoria wróciła do stanu, który utrzymywała przez większość meczu i ostatecznie sięgnęła po brąz MP pokonując SPR Pogoń 34:27.

Finał
MKS PR Gniezno – KS Zgoda Ruda Śląska 30:24 /15:9/

Finałowe starcie miało jedną główną bohaterkę – Zofię Bartkowiak. Zawodniczka gnieźnieńskiego MKS-u w meczu o złoty medal Mistrzostw Polski rzuciła 15 bramek. Dokładnie tyle samo zdobyły pozostałe koleżanki z drużyny. Podopieczne Roberta Popka od pierwszych minut były niezwykle skuteczne i w 11. minucie prowadziły już 5:2. Do końca pierwszej połowy dwukrotnie powiększyły prowadzenie i na przerwę zeszły z sześciobramkowym buforem bezpieczeństwa /16:10/.

Niewiele zmieniło się w drugiej części meczu. MKS kontrolował przebieg finału i z każdą kolejną minutą coraz pewniej zmierzał po najcenniejszy z medali Mistrzostw Polski. Na kwadrans przed końcem prowadził 22:15, a w 55. minucie 28:20. Zgoda w sobotnie popołudnie miała zdecydowanie za mało argumentów.