7 czerwca 2022

Katowice promują piłkę ręczną

Lekcje pokazowe były kolejnym przystankiem na mapie akcji społecznych promujących szczypiorniaka oraz mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Katowicach.

Spodek będzie areną 21 z 61 meczów turnieju, jakie ugości nasz kraj. Swoje spotkania fazy wstępnej rozegrają w Katowicach reprezentanci Polski. Miasto podczas turnieju będzie domem dla Niemców, którzy spędzą tam zarówno fazę wstępną, jak i – w przypadku awansu – rundę główną. Walkę o ćwierćfinał w Spodku stoczą najprawdopodobniej także Norwegowie.

Katowice będą ponadto gospodarzem ceremonii i meczu otwarcia MŚ 2023 oraz losowania, które 2 lipca odbędzie się w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Właśnie wtedy poznamy pozostałe drużyny, które w styczniu przyszłego roku odwiedzą Spodek.

Wielka impreza to nie tylko okazja do promocji regionu, ale także – a może przede wszystkim – do akcji społecznych mających na celu popularyzację piłki ręcznej oraz zachęcanie do aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Właśnie dlatego zespoły z Katowic rywalizują o mistrzostwo Śląska, a niedawno młodzi adepci szczypiorniaka mieli okazję wziąć udział w lekcjach pokazowych.

– Było z nami ponad 200 dzieciaków z ośmiu katowickich szkół. Zajęcia prowadziła była reprezentant Polski Krystyna Wasiuk, a pomagali jej piłkarze ręczni Górnika Zabrze – wyjaśnia prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej (SZPR) Marcin Zubek.

– W Katowicach jednym z priorytetów jest zarażenie dzieci pasją do sportu, który uczy zasad fair play i systematyczności. Cieszę się, że organizacja mistrzostw to także akcja społeczna, która daje możliwość poznać piłkę ręczną dzieciom i młodzieży – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Spodek znany jest z emocji sportowych na najwyższym poziomie. Panuje w nim niezwykła atmosfera. Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Katowicach, będą kolejną okazją, by się o tym przekonać.

Turnieje oraz lekcje pokazowe to dopiero początek. Plany na drugą część roku obejmują kolejne rozgrywki dla dzieci i młodzieży, a także m. in. zawody o mistrzostwo Śląska w piłce ręcznej plażowej z udziałem blisko 300 osób, które wstępnie odbędą się przy Kąpielisku Bugla.

Mistrzostwa świata, które organizujemy wspólnie ze Szwecją, potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Gospodarzami imprezy będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping. Bilety można nabyć za pośrednictwem Narodowego Dostawcy MŚ 2023, firmy Eventim. Więcej informacji na handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest