6 czerwca 2022

Dziecięca Piłka Ręczna w Wólce Milanowskiej

W Wólce Milanowskiej odbył się finał czwartej edycji imprezy o nazwie “Dziecięca Piłka Ręczna. To projekt, który ma zachęcić dzieci do gry w szczypiorniaka.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, powróciło do programu „Dziecięca piłka ręczna”, który jest skierowany do nauczycieli i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych.

Do programu zaproszono nie tylko szkoły, które zaangażowały się w program w poprzednich latach i włożyły olbrzymi wysiłek w działania organizacyjne i szkoleniowe nauczycieli i uczniów, ale również te szkoły, które jeszcze w naszym programie nie uczestniczyły.

Program realizowany był przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, i objęty patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Główny cel jaki przyświecał działaniom organizatorów pozostał ten sam, a mianowicie wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym, a co za tym idzie promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów klas I-III. Nie bez znaczenia, dla uczestników, był rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego.

Nowym rozwiązaniem w tej edycji było to, że turniej finałowy rozegrano na świeżym powietrzu, na nowo otwartym i oddanym do użytku, boisku wielofunkcyjnym w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej.

Do programu zgłosiło się czterdzieści szkół, które wzięły udział w sześciu turniejach półfinałowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej z następujących szkół podstawowych:

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie
 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czajkowie
 • Szkoła Podstawowa w Kluczewsku
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie
 • Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach

Łącznie, w rozgrywkach półfinałowych wzięło udział ponad czterystu uczniów. Pierwsze trzy zespoły, w każdym turnieju, otrzymały dyplomy i puchary, a każdy uczestnik pamiątkowy medal.

Turnieje półfinałowe wyłoniły dwanaście zespołów, które wzięły udział w rozegranym w dniu 24 maja br. turnieju wojewódzkim, i zajęły następujące miejsca:

 1. Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie
 3. Szkoła Podstawowa nr 32 w Kielcach
 4. Mini Handball Academy w Kielcach
 5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie
 6. Zespół Placówek Oświatowych w Wąchocku
 7. Szkoła Podstawowa w Łopusznie
 8. Szkoła Podstawowa w Masłowie
 9. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
 10. Publiczna Szkoła Podstawowa w Czajkowie
 11. Publiczna Szkoła Podstawowa w Moskorzewie
 12. Publiczna Szkoła Podstawowa w Klimontowie

Drużyny uczestniczące w finale, oprócz pucharów i dyplomów, otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek i przyborów do prowadzenia gier i zabaw. Każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkową statuetkę.

Galeria

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest